Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)
Přeměňování

V této  učebnici naleznete materiály pro výuku přeměňování, podle  kterých se profesor může, ale nemusí řídit. Tudíž samotný  profesor rozhodne, co byste měli znát a umět, a podle toho s  vámi bude učivo probírat. Samozřejmě jsou jisté znalosti,  které jsou nutné ke složení důležitých zkoušek PES a VLK,  se kterými bude váš profesor detailně obeznámen. Proto se  nedivte, že ne vše, co naleznete v této učebnici, budete probírat  v hodinách přeměňování. Profesor také může rozšiřovat  učivo, takže ne všechny materiály naleznete v této učebnici.
 
1. Stručná historie přeměňování
Přeměňování bylo  a je velice složitá věda. Lidé, neboli kouzelníci, ho objevili mnohem  dříve než například kouzelné formule. V dobách, kdy už člověk byl  schopen plnohodnotného myšlení, začal přemýšlet nad změnami  věcí. Měl na své zahrádce spoustu plevele, ale proč tam nebyly  květiny? Proto začal dumat nad tím, jak by z plevele vznikly  květiny. Pokud měl v sobě dar kouzelnictví, dříve nebo později  plevel skutečně proměnil (pokud se tím zabýval).
 
Jakmile  kouzelníci přišli na to, že mohou věci měnit, nic už nebránilo plnému  rozvoji přeměňování. Ovšem tímto se jim naskytly potíže. Nekouzelníci  také chtěli své věci umět přeměňovat a tak stále více využívali  služeb kouzelníků. Proto byli kouzelníci nuceni vytvořit utajené  společenství, které přetrvalo dodnes.
 
Tímto byl ale  rozvoj přeměn velice oslaben. Pokud nějaký nekouzelník spatřil  kouzlo, museli ho nějak umlčet, a tak došlo k rozvoji kouzelných  formulí. Jakmile zvládli paměťová kouzla a další prostředky k  zesílení utajení, vznikl další problém.
 
Někteří  zastávali názor, že nekouzelníci by měli být odstraněni úplně. Z  tohoto důvodu se museli kouzelníci obrnit obranou a ochranou proti černé  magii. Až poté se mohli konečně věnovat rozvoji přeměňování.
 
Tato  historie je velice stručná a zjednodušená, vývoj byl mnohem  složitější a rozmanitější.

2. Základní přeměny  věcí

2.1. Neúplné přeměny
Nejzákladnější  a nejjednodušší přeměny. Neúplné proto, že se změní pouze  část předmětu, který přeměňujete.
 
Přeměna  špendlíku v jehlu
Špendlík a jehla jsou velice podobné předměty.  Liší se pouze v tom, že jehla má na jednom konci oko, kterým  se provléká nit, špendlík má na tom samém konci hlavičku.  Úkolem v této přeměně je hlavičku špendlíku rozšířit  na očko, kterým se dá provléct nit. Opačná přeměna má  stejný princip. Z očka musíte vytvořit hlavičku (nesmí být  moc velká ani malá).
Pohyb hůlky: v této přeměně není  žádný - pouze stačí přiložit ke špendlíku hůlku.
Formulka: acus cita
Opačná formulka: acusius
 
Přeměna  obálky v papír
V této přeměně je zapotřebí docílit přesného  tvaru papíru - obdélník velikosti přibližně A4. Pokud je  výsledný papír příliš tenký nebo příliš hrubý, kouzlo  nemělo ten správný účinek. U opačné přeměny musíte dbát  také na několik věcí: do obálky musí jít vložit dopis a  také musí být hezky složená.
Pohyb hůlky: udělejte  nad obálkou kroužek proti směru hodinových ručiček a lehce  přiklepněte, u opačné přeměny je kroužek ve směru hodinových  ručiček a přiklepnutí je stejné.
Formulka: papyrias
Opačná  formulka: Charles
 
Pokud chceme papír ozdobit,  použijeme formulku conderoco a představíme si jej tak,  jak má papír ve výsledku vypadat.
Formulka k ozdobení: papyrias condecoro
 
Přeměna sklenice v  hrníček
Rozdíly mezi sklenicí a hrníčkem jsou, i když  se to nezdá, veliké. Za prvé je sklenice na rozdíl od hrníčku  průhledná a za druhé má klasický hrníček ucho. Vy tedy musíte  přičarovat navíc ucho a docílit neprůhlednosti. V opačné  přeměně zase ucho odstranit a zprůhlednit.
Pohyb hůlky:  přejeďte po hraně sklenice po směru hodinových ručiček, v  opačné přeměně přejeďte po hraně hrníčku v opačném směru.
Formulka: urnula
Opačná formulka: vitrea
 
Hrníček  můžeme také ozdobit, opět formulkou condecoro a přidáním  barvy, kterou chceme. Takže pokud chceme hrníček zelený, formulka  bude vypadat takto: urnula condecoro chloris
 
Seznam  barev:
                  červená - ruber
        proužky  - fasciatus
                  modrá - venetus
        puntíky  - punctatus
                  černá - niger
 
                  zelená  - chloris
 
                  bílá - normal
 
                  růžová  - roseus
 
 
Pokud  bychom chtěli například červený hrníček s modrými puntíky,  formulka bude následující: urnula condecoro ruber punctatus  venetus.
 
Přeměna vidličky ve lžíci
Tato přeměna je velice obtížná. Vidlička má 3 - 4  hroty, zatímco lžíce je taková malá naběračka. Vy tyto hroty  musíte "spojit" a vytvořit tak co nejdokonalejší lžíci. V  přeměně opačné zase musíte kraj lžíce rozdělit na stejné  hroty, jako byly předtím.
Formulka: forcula
Opačná  formulka: cochlear
 
Druhů lžiček a vidliček  je mnoho. Jsou hliníkové, dřevěné, železné atd. Proto byste  měli znát formulky, jak změnit materiál.
Materiály:
železný  - ferreus
hliníkový - aluminata
cínový  - cassiteros
olověný - plumbeus
dřevěný  - ligneus
 
Například hliníkovou lžíci získáte  formulkou forcula aluminata.
 
2.2. Úplné  přeměny
Úplné přeměny jsou, na rozdíl od těch  neúplných, složitější. Přeměňuje se již celý tvar, nic  nezůstává stejné.
 
Přeměna knihy v brk
Kniha je předmět středně velký, naopak brk je malý  a hlavně úzký. Musíte knihu zúžit, jak jen to jde. Při opačné  přeměně musíte naopak brk rozšířit.
Pohyb hůlky:  Napodobte tvar brku - čára shora dolů, při opačné přeměně  čára zdola nahoru. Čím delší čára bude, tím delší bude také  výsledný brk.
Formulka: penna-grafo
Opačná  formulka: litellus
 
Pokud chcete brk prodloužit,  je vhodné použít formulku maximus, pro zkrácení correptus.  Takže pro dlouhý brk by měla být tato formulka: penna-grafo  maximus.
 
Přeměna misky ve svícen
Z obyčejné misky udělejte svícen na nožičce. Dbejte  na řádný tvar svícnu, ať to není pouze nějaká hrouda čehosi,  co dokáže hořet. Při opačné přeměně zase dbejte na přesný  tvar misky a ať tam není žádná dírka. Miska musí být i  nadále použitelná!
Pohyb hůlky: Zakroužit (proti směru  hodinových ručiček) a švihnout. A pozor, při opačné přeměně zůstává  pohyb naprosto stejný!!! Směr se nemění.
Formulka: lychnochus
Opačná  formulka: patella
 
Svícny mají několik bodců.  Některé jeden, dva a některé i tři bodce.
Jeden bodec  - monos spiculum
Dva bodce - duo spiculum
Tři  bodce - tres spiculum
Pokud chceme svícen se dvěma  bodci, použijeme formulku lychnochus duo spiculum.
 
Přeměna  skříně v kalamář
Skříň na knihy a papíry je velký předmět  a kalamář je maličký. Už z tohoto pohledu je jasné, že přeměna  bude velice složitá. Také pohyb hůlky je náročný. Maximálně  se soustřeďte. Musíte skříň zmenšit do miniaturních rozměrů!
Pohyb  hůlky: před skříní udělejte velký kruh, tak velký, jako  je sama skříň. Při přeměně kalamáře na skříň na kalamář  3x zlehka poklepejte.
Formulka: calamarium
Opačná  formulka: scrinium
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one