Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

Popis znamení

Popis znamení Evropský horoskop

Beran
(od 21.března do 20.dubna)

Vládce znamení: Mars
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: červená
Kov: železo
Kameny: diamant, ametyst, granát, rubín, chalcedon, jaspis, korál, hematit, achát
Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva
Vůně: vřes
Magické číslo: 5
Šťastná čísla: 1, 5, 7, 13, 25, 65, 47, 325
Příznivé dny: úterý, sobota, neděle
Povaha: cholerická

Berani jsou odvážní, energičtí a rozhodní lidé, kteří dokážou prosazovat nové myšlenky a vždy chtějí být první. Do každé činnosti se pouštějí s velkým nadšením. Jsou veselí a zdá se, že přímo překypují nadšením a elánem. Za všech okolností chtějí potvrdit své mimořádné schopnosti, které je vedou k velkým výkonům. Snaží se být zcela nezávislí a svobodní. Mají schopnost přenášet své nadšení na druhé, a tak jsou výbornými organizátory. Lidé narození v Beranu se vyznačují optimismem, pevnou vůlí, ctižádostivostí a vírou ve své schopnosti. Díky tomu se neleknou se žádných překážek a nedají se odstrašit ani neúspěchem. Tomu se občas nevyhnou, protože před tím, než se do čehokoli pustí, se obyčejně nezdržují posuzováním, zda na daný úkol stačí jejich síly. Mají sklon k ukvapenosti - a navíc vytrvalost nepatří mezi jejich nejsilnější vlastnosti. Přesto jsou schopni velkých skutků, pro jejichž uskutečnění se dokážou nebývale obětovat. Třebaže se Berani snaží mnohé vyřešit vůlí a někdy podceňují rozumovou stránku, nemívají potíže a chápáním, mají dobrý postřeh a touhu po poznání. K jejich typickým vlastnostem dále patří upřímnost a poctivost.

Berani se rádi pochlubí nejen svými úspěchy, ale i plány. Ve svém nadšení ale často narazí, protože se za každou cenu snaží prosazovat své názory. Bojují za ně jako lvi, což může být okolí až nepříjemné, protože se při tom často uplatní i další charakterové vlastnosti Beranů - náladovost, sklon k podrážděnosti, prchlivost a neochota dělat kompromisy či odpouštět křivdy.

Navzdory uvedeným vlastnostem bývají dobrými společníky, kteří dokážou zaujmout - nechtějí ale zůstat v roli posluchačů, nýbrž se stávají středem pozornosti. V tom se může uplatnit až sklon k přehánění. V lásce i v manželství patří galantní Berani spíše k přelétavým jedincům toužícím po změně; dokážou se také zcela bláznivě zamilovat. Vůči rodině ale často vítězí pocit odpovědnosti. Ne vždycky to ale jejich nejbližší okolí vnímá pozitivně, protože Berani často přenášejí na děti své nenaplněné ambice a žádají od nich uskutečnění toho, co sami nedokázali. Zvláště v rodinách, kde mají děti narozené ve znamení Kozoroha a Raka, tak dochází k neshodám. Pokud je dítětem Vodnář, lze v rodině očekávat otevřený boj. V lásce Beranům nejlépe vyhovuje spojení se Lvem, Blížencem a Střelcem.

Berani se hodí téměř pro všechna povolání. Často u nich převažuje zájem o techniku. Smělost i spojená s odvahou představují předpoklady k uplatnění u policie či v oblasti vojenství. V zaměstnání mohou dosáhnout významného postavení. Daří se jim vytyčit koncepce či přicházet s kreativními nápady, jimž pak ostatní lidé vtisknou svým snažením konkrétní podobu. Řídit druhé umějí Berani leckdy lépe nežli sami sebe. Netolerují u nich zahálku a nemají ani pochopení pro nemotivované zaměstnance. V cestě za úspěchem, který pro ně představuje jednu z nejvyšších hodnot, však často sami sobě házejí klacky pod nohy: leckdy nedokážou dotáhnout své velkolepé plány a záměry do konce, třebaže vykročili po správné cestě. I v případě, že se všechno nepodaří, si však Berani zachovávají vysoké mínění o sobě a o svých schopnostech.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Lucie Bílá, Marlon Brando, Vlasta Burian, Mariah Carey, Claudia Cardinalová, Giacomo Casanova, Joan Crawfordová, Betty Mac Donaldová, Albert Einstein, Vincent Van Gogh, Scarlett O´ Harová, Dagmar Havlová, Adolf Hitler, Bohumil Hrabal, Charles Chaplin, Jan Ámos Komenský, Jarmila Loukotková, Eddie Murphy, Diana Rossová, Jan Svěrák, Olga Šípková, Leonardo da Vinci

 

Býk
(od 21.dubna do 21.května)


Vládce znamení: Venuše
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Panna, Kozoroh, Rak, Ryby
Barva: tmavě zelená
Kov: měď
Kameny: smaragd, achát, jaspis, onyx, malachit, růženín, korál
Rostliny: pomněnka, slunečnice, vrba, modřín, dub
Vůně: vrbina
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 4, 6, 7, 8, 22, 49, 175, 1225
Příznivé dny: pátek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Lidé narození v Býku bývají klidní, trpěliví a nenároční. Jsou velmi konzervativní. Jejich ideálem nejsou velké skutky, nýbrž spíše klid a pohodlí. Málokdy se nechají ovlivnit a své názory umíněně obhajují. Umějí ale být také pracovití a poslušní. Často působí odměřeně a uzavřeně a vůči ostatním lidem se chovají až plaše.

Zrozenci ve znamení Býka jsou převážně rozumově založení se smyslem pro praktický život, ale silně podléhají i citům. I v důsledku toho někdy přijímají s nedůvěrou rozmanité novoty. S čím se ale jednou ztotožní, málokdy opouštějí. Dokážou jít vytrvale za svým cílem, přičemž k tomu, aby dosáhli naplnění svého cíle, umějí vyvinout nebývalou houževnatost. Býci také mají silně vyvinutý smysl pro povinnost.

Navenek Býci působí jako uzavření, klidní a málo přístupní. Nejsou jim ale cizí požitky všeho druhu. Mají cit pro umění, milují zpěv i tanec a dokážou užívat radostí života. Milují také klid a pohodlí, někdy jeví až sklon k lenosti. Jako mnohem větší vada ale bývá okolím vnímána jejich tvrdohlavost. Jakékoli námitky a argumenty jim často nevymluví uskutečnění jejich záměrů. Ty dokážou prosazovat až bezohledně i bezcitně.

Přátelství s Býkem bývá pevné, přičemž jde o trvalý vztah plný důvěry, čemuž napomáhá i jeho dobrosrdečnost a veselá povaha. V lásce i manželství jsou Býci spolehliví, i když je jejich smyslnost dokáže někdy zavést na scestí. Manželství často uzavírají poměrně brzy. Jako rodiče patří Býci k nejlepším. Děti milují - a často se pro ně obětují. Výborně si rozumějí s dětmi narozenými především ve znamení Kozoroha a Panny, horší už je to s dětmi narozenými ve Vodnáři a ve Lvu, které se vyznačují samostatností a sklonem k dominantnímu chování. V lásce nacházejí štěstí s Rakem, Pannou, Kozorohem a Rybou.

Býci většinou netouží po obsazení předních postů. Osvědčují se zvláště v povoláních, kde mohou využít své houževnatosti, zdatnosti, píle a smyslu pro detail. Vynikají při práci spojené s penězi, ať už jde o manažerskou činnost, post bankéře nebo účetního. Úspěchů dosahují i při přípravě umělců a řemeslníků. Často se také stávají slavnými zpěváky. Nemají v oblibě stresové prostředí, vysoké pracovní tempo a riziko. Dávají naopak přednost jistotě, klidu a pohodě. Protože ale dokážou znamenitě kombinovat rutinu a uměleckým nadáním, osvědčují se také jako produkční nebo v agenturní činnosti. Tvořivost se uplatní i při profesích, kdy je možno vytvářet něco nového - od architektů po zedníky. Vztah k přírodě se zase často naplňuje v povoláních zahradníků či třeba profesionálních ochránců životního prostředí.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Alžběta II., Jiřina Bohdalová, Honoré de Balzac, Salvador Dalí, Ella Fitzgeraldová, Sigmund Freud, Petr Hapka, Jaroslav Hašek, Cher, Jan Pavel II., Karel Kachyňa, Oldřich Kaiser, Karel IV., Vladimír Iljič Lenin, Josef Mánes, Jack Nicholson, Dagmar Patrasová, Michelle Pfeifferová, William Shakespeare, Barbara Streisandová, Shirley Tempel-Blacková, Marie Terezie

 

Blíženci
(od 22.května do 21.června)

Vládce znamení: Merkur
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Váhy, Vodnář
Barva: žlutá, kaštanová
Kov: rtuť
Kameny: beryl, akvamarín, achát, malachit, diamant, opál, chalcedon, tygří oko, křišťál, jantar
Rostliny: máta, meduňka, pomněnka, líska, tymián, bez
Vůně: jalovec
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 8, 12, 13, 23, 64, 260, 2080
Příznivé dny: úterý
Povaha: melancholický sangvinik

Blíženci mohou být poměrně různorodí. Někdy jsou dobrotiví, laskaví a pokorní, jindy málem až bezcitní. Stále hledají něco nového. Stává se proto, že se jim nedaří dotáhnout věci do konce, byť bývá jejich činnost poznamenána neklidem a chvatem. Snadno se pro něco nadchnou, ale stejně snadno pak přenesou své nadšení jinam. Podobně se projevují i ve vztahu k ostatním lidem.

Blíženci se svému okolí jeví jako vzdělanci. Dominují všude, kde se lze něčemu naučit, takže se někdy stávají postrachem kantorů. Nepatří ale mezi diskutéry, kteří by hýřili účinným předkládáním argumentů, třebaže k tomu mají dobré předpoklady: chladnou mysl, schopnost analytického myšlení, znamenitou paměť a velmi dobré vyjadřovací schopnosti. Myslí si prostě své, takže mnohdy působí až nezúčastněně. O případných námitkách většinou nepolemizují; vyslechnou je - a sami pro sebe porovnávají s vlastním míněním. Navzdory tomu, že působí dojmem osamělosti, se cítí velmi dobře, pokud se nacházejí v centru dění.

Blíženci nepůsobí dojmem příliš citlivých jedinců. Všechny vjemy a pocity ale pečlivě ukládají do paměti. Nade vše kladou svobodu a volnost, které žádají nejen pro sebe, ale stejným metrem měří i druhým. Pokud však pocítí znatelnou převahu, dokážou se podrobit. Umějí ale také ukrást cizí myšlenky, které si bez skrupulí přivlastní. Jsou-li k tomu příznivé okolnosti, mohou se Blíženci projevit jako tlučhubové a nepoctivci. Obvykle však bývají považováni za oblíbené společníky, s nimiž není nuda, a tak nemívají nouzi o přátele.

V lásce a manželství projevují Blíženci jistý neklid a nestálost. Jako rodiče se důsledně snaží vyvarovat chyb, jichž se dopouštěli jejich vlastní rodiče - k těm ale chovají velkou úctu. V praxi tak dochází k tomu, že se snaží poskytovat dětem co největší volnost. Kamarádské vztahy mají zvláště s potomky, kteří se narodili ve znamení Vah a Vodnáře. Hledání kompromisů se naproti tomu nevyvarují ne vztahu k dětem narozeným v Rybách a v Panně. V lásce si nejvíce rozumějí se Lvem, Váhami a Vodnářem.

V práci mohou Blíženci dosáhnout vynikajících úspěchů, pokud jim však okolnosti nehrají do noty, může se stát, že obrátí svou pozornost jiným směrem nebo podlehnou pocitu méněcennosti. Často také vnitřně řeší problém s hledáním odpovědí na otázky, co skutečně chtějí podniknout - a zda to, co dělají, je opravdu to, co chtějí dělat. Mnohdy také mají dojem, že jim důležitého uniká, protože nemohou být na několika místech současně. Blíženci netouží po zaměstnání, jež vyžaduje výraznější námahu nebo činnost ve stereotypu, naopak chtějí uplatňovat svou kreativitu, jež se však někdy nese až v příliš nezávislém duchu. Uplatňují se proto často jako návrháři či tvůrci reklamy. Dobře se uplatňují v obchodním světě či jako novináři. Dobré komunikační schopnosti vytvářejí předpoklady také pro dráhu učitelů, spisovatelů, moderátorů či komentátorů. Díky rozvinutému logickému myšlení lze mezi Blíženci najít také řadu úspěšných právníků.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Edvard Beneš, Björn Borg, Naomi Campbellová, Bob Dylan, Clint Eastwood, Paul Gaugin, Marilyn Monroeová, František Palacký, Alexandr Sergejevič Puškin, Helena Růžičková, John F. Kennedy, Luděk Sobota, Libuše Šafránková, Královna Viktorie, Miki Volek, Jiří Voskovec, Richard Wagner, Jitka Zelenková

 

Rak
(od 22.června do 22.července)


Vládce znamení: Měsíc
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Štír, Ryby
Barva: fialová, bílá
Kov: stříbro
Kameny: smaragd, opál, křemen, topas, jaspis, korál, karneol, diamant, perly
Rostliny: mák, bříza, konvalinka
Vůně: kosatec
Magické číslo: 2
Šťastná čísla: 2, 5, 9, 12, 48, 81, 369, 3321
Příznivé dny: pondělí, čtvrtek, pátek
Povaha: flegmatická

Typickými vlastnostmi Raků jsou zdrženlivost, klid a přizpůsobivost. V neznámém prostředí se ale pohybují stydlivě a dosti nejistě. Potřebují mít ve svém okolí člověka, na kterého se mohou spolehnout. Ačkoli působí značně váhavě a stydlivě, touží po tom, aby si jich někdo všiml a dosáhli uznání. Nedokážou se ale vnucovat, navíc málokdy odhalí svoji pravou tvář.

Raci jsou hluboce citově založeni a projevují výrazný smysl pro domov i rodinu. Jejich činorodost ustupuje do pozadí, protože jsou spíše sentimentální a obdaření bohatou fantazií. Mají také velmi dobrou paměť a značně rozvinutou vnímavost vůči okolí. Hlavní jistotu pro ně představuje domov, na veřejnosti působí zdrženlivým až plachým dojmem. Raci se také vyznačují zřetelným vnitřním neklidem, který vede k časté obměně názorů - mění ale také povolání, působiště i zájmy. Nestálé jsou také jejich nálady, které se často změní během okamžiku.

Třebaže Raci rádi cestují, nepatří k nejčinorodějším jedincům, ale libují si spíše v pohodlí a domácím blahobytu. Častěji se u nich také uplatňují sobecké rysy. Jestliže směřují k nějakému cíli, může jejich počínání hraničit až s bezohledností, s níž jsou tvrdošíjně za svým cílem. I dobře započaté dílo však umějí pokazit svou netrpělivostí. Konfliktům a nepříjemnostem se snaží vyhýbat: řešení problémů i přijímání zásadních rozhodnutí je rozhodně nepřivádí k nadšení. Setkávají se s tím, že je okolí leckdy příliš nechápe. Raci ale žijí bohatým vnitřním životem. Dokážou ale také obětavě pomáhat druhým.

Nestálost a náladovost, které někdy vedou až k přelétavosti, projevují Raci i v lásce a manželství, třebaže je pro ně příznačná značná starostlivost o blízké osoby. Ke spokojenosti potřebují být chápáni a milováni - a dokážou se za to odměnit nebývalou fantazií a romantikou. Jako rodiče jsou mimořádně starostliví. To se s rostoucím věkem potomků zpravidla stává zdrojem problémů - zvláště pokud se děti narodily ve znamení Vah a Kozoroha. Bezproblémové vztahy naopak mívají Raci s dětmi, které se narodily ve znamení Ryb či Štíra. Také jako partneři jsou pro ně nejvýhodnější Štíři, Ryby - a k nim přistupují ještě Raci a Panny.

Ani v práci se Raci nevyhnou nestálosti, která se obyčejně projevuje nejistotou a obavou - většinou neopodstatněnou - z toho, že nejsou tak dobří, jak by měli být. Přesto mohou vykonávat prakticky všechna povolání. Ne vždy jim vyhovuje přijímání pokynů a příkazů - dávají přednost jisté volnosti a svobodě. Jejich předností je schopnost velké houževnatosti, kterou vyvinou ve chvíli, kdy dojdou k závěru, že směřují k cíli, se kterým se ztotožňují. Za takové situace nepředstavuje problém ani práce dlouho do noci či o víkendech. Jestliže se ocitnou ve vedoucí pozici, bývají z nich nároční a kritičtí šéfové. Někdy se však přetěžují v souvislosti s přesvědčením, že sami jsou schopni udělat práci nejkvalitněji. Bystrost a intuice spojená s nedůvěřivostí jim dává dobré předpoklady pro plánování a práci ve finanční oblasti, stávají se také politiky. Mnoho Raků lze najít také ve školství a v oblasti sociální péče

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Louis Armstrong, Harrison Ford, Karel Gott, Jiří Grossmann, Olga Havlová, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Franz Kafka, Gina Lolobrigida, Jan Neruda, Ota Pavel, Francesco Petrarca, František Plánička, Erich Maria Remarque, Rembrandt, George Sandová, Ringo Starr, Meryl Streepová

 

Lev
(od 23.července do 23.srpna)

Vládce znamení: Slunce
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Střelec
Barva: červená, oranžová, žlutá
Kov: zlato
Kameny: jantar, rubín, chrysolit, granát, ametyst, diamant křišťál, tygří oko
Rostliny: kopretina, slunečnice, růže, oliva, pivoňka, hloh
Vůně: otočník
Magické číslo: 19
Šťastná čísla: 1, 3, 6, 9, 36, 93, 111, 666
Příznivé dny: středa, čtvrtek, neděle
Povaha: cholericko-flegmatická

Lidé narození ve znamení Lva bývají vnímáni jako šlechetní a vznešení. Typická je pro ně zdravá pýcha a touha po vládnutí. Jejich smýšlení je velkorysé, naprosto cizí jsou jim pocity strachu a méněcennosti. Třebaže o to vědomě neusilují, často vzbuzují úctu. Lvi jsou veselí - a optimismus dokážou šířit kolem sebe všude, kde se objeví.

Zrozenci ve Lvu jsou rozenými vůdčími typy, organizátory a strůjci velkolepých plánů. Jsou jim vlastní velkorysost a velké cíle. Lvi bývají bystří, schopní rychle uvažovat a mají dobrou paměť; někdy ale bývají považování považováni za lidi, kteří své nadání promrhávají tím, že málo dbají o své vzdělávání a nevěnují náležitou pozornost svému snažení. K jejich vlastnostem patří přátelská povaha odmítající jakoukoli podlost - někdy však jejich sebevědomí a ctižádostivost mimoděk sklouzávají až k panovačnosti.

Lvi jsou požitkáři: milují dobré jídlo a pití i ostatní radovánky. Někdy ale kladou sebe až příliš do popředí. Někdy až přílišná průbojnost se leckdy pojí s lehkověrností. Navzdory tomu Lvi staví zájem celku nad svůj zájem - a pro naplnění společného cíle neváhají přinášet oběti. Díky své cílevědomosti a schopnosti rychlého rozhodování patří zpravidla k úspěšným jedincům. Díky optimistickému nadhledu, veselé mysli a dobré výřečnosti bývají navíc oblíbeni ve společnosti.

Poživačnost, která je pro Lvy příznačná, se společně s jejich dalšími charakterovými vlastnostmi uplatňuje i v lásce a v manželství. Někdy bývá pokládána za zdroj nestálosti a k nevěry. Rodinný život je ale pro Lvy velmi důležitý. Zvláště budoucnost svých dětí mají jasně naplánovanou - a to někdy až za hranice reality. V důsledku toho občas dochází v rodinách k napětí. To se projevuje zvláště tehdy, je-li dcerou či synem Lva Štír. Naopak dobré vztahy mívají Lvi s dětmi narozenými ve Střelci a v Beranu.

Povolání bývá pro Lvy jedním z prostředků seberealizace - a úspěchu jsou schopni mnohé obětovat. Mívají ambice usilovat o získání autority a o dosažení co nejvyššího postavení. Jejich snem je pracovat tvůrčím způsobem, řídit ostatní lidi a vydávat pokyny podřízeným - nebo alespoň žákům. Ve svém okolí netolerují tendence k průměrnosti, zahálku přímo nesnášejí. Někdy však pro přemíru plánů zůstává otázkou, kterým směrem se pustit dříve. V podnikání a v obchodě se také někdy jeví nevýhodou lví velkorysost. Mívají rovněž potíže s nedochvilností.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Paul Anka, Jásir Arafat, Fidel Castro, Alexander Dumas, Karel Fiala, Melanie Griffithová, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Jacqueline Kennedyová, Josef Laufer, Madonna, Alfons Mucha, Napoleon I. Bonaparte, Oldřich Nový, Dorothy Parkerová, Eva Pilarová, Boleslav Polívka, Robert Redford, Július Satinský, Josef Suk.

 

Panna
(od 24.srpna do 23.září)

Vládce znamení: Merkur
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Kozoroh
Barva: hnědá
Kov: rtuť
Kameny: jantar, achát, smaragd, tygří oko, karneol, jaspis, safír, lazurit, beryl
Rostliny: pšenice, hyacint, levandule, borovice, bez
Vůně: jalovec
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 4, 8, 10, 33, 64, 260, 2080
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa, čtvrtek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Lidé narození v Panně jsou velmi bystří a šikovní. Mají smysl pro praktický život. Vyznačují se také sklonem k sobectví - ze všech tvorů na světě mají nejraději sebe. Navenek působí tiše a mlčenlivě. Ve svých postojích bývají nestálí a snadno se nechají ovlivnit. Někdy bývají Panny považovány za poněkud zženštilé povahy se sklonem k hypochondrismu.

Panny jsou prakticky založení lidé, kteří ve svůj prospěch dokážou používat rozum. Někdy ale směřují až k přílišnému perfekcionismu, takže jinak chvályhodná pořádkumilovnost může jít jejich okolí pěkně na nervy. Často také nejsou schopni nadhledu a postižení souvislostí, ale utápějí se v malichernostech a trpí nerozhodností. Přesto ale ovládají schopnost odlišit důležité od nepodstatného a dovedně rozpoznají chyby nebo špatnosti. Zrozenci v Panně mají velmi rádi lidi - někdy se ale necítí ve své kůži velké společnosti. Často se také snaží proniknout k tajemství druhých, k čemuž je ponouká jejich zvědavost.

Navenek působí Panny vcelku chladně. Jde o lidi založené spíše rozumově nežli citově, takže je pro ně příznačná rozvaha a zdrženlivost. Poměrně dobře skrytým charakterovým rysem je nemalá sobeckost. Pod slupkou skromnosti se navíc často skrývá značné sebevědomí. To ale nebrání společenské oblibě Panen. Ty si získávají úspěch svým uměním zanechat příznivý dojem, který podtrhuje obecný přehled a sečtělost. Někdy se ale Panny mohou jevit až příliš náročné - nedokážou totiž tolerovat pokrytectví, lež, nevěru, nedochvilnost a nevychovanost.

Klidná povaha zrozenců v Panně, která neprahne po dobrodružstvích a výstřednostech, se projevuje i v jejich osobním životě. Proto bývají považováni za ideální partnery. Také jako rodiče představují přímo vzor. Někdy až přehnanou starostlivost ale děti nepovažují za ideální, a tak se často poměrně záhy osamostatňují. Komplikace se objevují zejména tehdy, pokud se jedná o děti narozené v Blížencích a Střelci. Nejlépe si Panny rozumějí s potomky narozenými v Býku a Kozorohu. Jako partneři se k Pannám hodí osoby stejného znamení, případně Býk, Štír a Kozoroh.

Panny často patří k workholikům. Ať působí kdekoli, snaží se odvést perfektní výkon. Stává se pak, že ztratí pojem o tom, kdy je třeba s prací přestat, zvláště když začnou pochybovat, zda opravdu dělají vše nejlépe. Jsou velmi disciplinované, mají analytické myšlení - a současně mimořádně vyvinutý smysl pro detail. Vyhovují jim rozmanitá intelektuální povolání, ale také práce v přírodě. Často ale couvnou před první vážnější překážkou. I proto ostýchavým Pannám nevyhovují manažerské a koncepční posty - nebývale zodpovědně, snaživě a pilně ale plní svěřené úkoly. Neumějí se však dostatečně účinně prosazovat, a tak se stává, že slávu - a někdy i odměnu - za vzorně splněné úkoly shrábnou kolegové.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Alžběta I., Lída Baarová, Ingrid Bergmanová, Radoslav Brzobohatý, Sean Connery, Greta Garbo, Maurice Chevalier, Michael Jackson, Zora Jandová, Milan Kňažko, Sophia Lorenová, Freddie Mercury, Jan Rosák, Ljuba Skořepová, Lev Nikolajevič Tolstoj, Marta Vančurová, Hana Zagorová, Emil Zátopek

 

Váhy
(od 24.září do 23.října)

Vládce znamení: Venuše
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Vodnář
Barva: námořnická modrá, vodově zelená
Kov: měď
Kameny: diamant, opál, tyrkys, safír, jadeit, růženín, korál, turmalín, topas, smaragd
Rostliny: šípková růže, azalka, pomněnka
Vůně: vrbina
Magické číslo: 3
Šťastná čísla: 7, 8, 10, 27, 49, 175, 1225
Příznivé dny: středa, pátek
Povaha: sangvinicko-flegmatická

O lidech narozených ve znamení Vah se říká, že jsou velmi otevření, svědomití a slušní, že jsou jedinci, kteří přímo nenávidějí jakékoli spory a konflikty. Ty raději obcházejí - nebo se přizpůsobí. Třebaže působí dojmem vyrovnaných a jistých lidí, ve skutečnosti jsou dosti nerozhodní. A ačkoli bývají poctiví a upřímní, není radno se na ně ve všem spolehnout.

Lidé narození ve znamení Vah jsou silně citově založení. Umějí se bezstarostně bavit a radovat z darů života i z požitků všeho druhu. Mají také kladný vztah k penězům, které jim umožňují pořídit si to, po čem touží - od šatů přes hudební nahrávky a šperky až po umělecká díla. Nelze je ale považovat za marnotratníky. Zrozenci ve znamení Vah bývají poctiví, pravdomluvní a spravedliví. Jejich jednání obyčejně určuje spíše srdce než hlava. Pokud se ale dostanou do nesnází, umějí si s novou situací dobře poradit. Někdy však jde jen o masku: třebaže Váhy navenek působí klidně, uvolněně a vyrovnaně, uvnitř často hlodá nejistota a rozkolísanost.

Váhy si snadno získávají sympatie druhých, protože jsou citlivými a současně veselými - někdy až trochu lehkomyslnými - lidmi, kteří si nepřipouštějí vážné starosti, ale ochotně pomáhají druhým. Ve společenské oblibě jim nebrání ani jejich velká citlivost provázená někdy sklonem k netrpělivosti a náladovostí. Třebaže Váhy kladou důraz na svobodu a nezávislost, nedokážou žít osamoceně. S tím souvisí i fakt, že ctižádostivé Váhy potřebují kolem sebe uznání okolí. Není přitom bez zajímavosti, že milují mít kolem sebe lidi - ale nesnášejí davy.

Pro družné povahy Vah hodně znamená i láska a manželství. Bytostně potřebují mnoho lásky a citu. Partner, v němž mají záštitu a kterému mohou důvěřovat, na ně působí vskutku blahodárně: bez takového zázemí se často prohlubuje sklon k nerozhodnosti a může ochabnout i odvaha a sebevědomí. Rodině přikládají Váhy velkou důležitost, třebaže to někdy není na první pohled zřejmé - mají totiž dosti hádavou povahu. Harmonické prostředí dokážou vytvořit s partnerem a s dětmi narozenými ve Vodnáři a v Blížencích i se Střelci nebo Váhami. Kosa na kámen ale padne, pokud se sejdou s Kozorohem či Rakem.

Váhy mohou zdařile vykonávat téměř všechna povolání. Volí zvláště taková, kde jsou ve styku s lidmi a kde mohou uplatnit své tvůrčí schopnosti - což může být stejně dobře umění jako práce v obchodní sféře. Po zralé úvaze a posouzení všech pro a proti snadno přijmou zásadní rozhodnutí dalekosáhlých důsledků - leckdy ale dlouze dumají o tom, které ze dvou jídel si mají vybrat o bědu nebo které šaty obléknout. Váhy jsou schopny velkých výkonů - potřebují však vyrovnanost a citové zázemí. Pak jsou schopny vnést tvůrčího ducha prakticky kamkoli: od řemeslné práce přes architekturu až po herectví či hudbu. Velké nadání projevují Váhy také pro působení v oblasti práva.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Brigitte Bardotová, Sarah Bernhardtová, Jimmy Carter, Michael Douglas, Dwight Eisenhower, George Gershwin, Václav Havel, Ondřej Havelka, Emil Holub, Rudolf Hrušínský, Jaroslav Ježek, John Lennon, Vladimír Menšík, Luciano Pavarotti, Vladimír Remek, Bruce Springsteen, Sting, Margaret Thatcherová, Oscar Wilde.

 

Štír
(od 24.října do 22.listopadu)

Vládce znamení: Pluto a Mars
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Ryby
Barva: černá, rumělková, fialová
Kov: železo
Kameny: opál, topas, granát, smaragd, obsidián, hematit, malachit, ametyst, jaspis, achát, rubín
Rostliny: cypřiš, narcis, jeřabina, broskvoň
Vůně: vřes
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 5, 7, 9, 11, 23, 25, 47, 65, 325
Příznivé dny: čtvrtek, pátek
Povaha: flegmaticko-cholerická

Lidé narození ve znamení Štíra jsou velmi bystří, jejich silnou stránkou myšlení. Dokážou dospět k originálním závěrům, které pak paličatě obhajují. Jsou zvláštní tím, že jednou jsou neobyčejně ochotní, podruhé se jeví jako pravý opak. Jen stěží se dá odhadnout, jak budou právě reagovat. Když očekáváme, že budou laskaví a ochotní, přijde uštěpačnost a zlost. A když nečekáme nic dobrého, najednou srší ochotou a vůlí pomoci.

Mezi Štíry se vyskytují neobyčejně různorodí jedinci - od vynikajících osobností až po osoby z opačného pólu společenského spektra. Obecně jde o bystré lidi s úžasnou vůlí, ale také se sklonem k pohodlí, jejichž osud se vyvíjí v závislosti na tom, kterým směrem se vyhraní jejich osobnost. Dají se snadno vychovávat - stejně lehce ale mohou podlehnout nepříznivým vlivům. K vlastnostem Štírů patří cílevědomost, sebejistota, vytrvalost a schopnost rychlého rozhodování; v jejich jednání se odvaha snoubí s opatrností. Navenek vyhlížejí jako kliďasové, dokážou ale také vybuchnout s těžko předvídatelnou silou. Křivdy a příkoří neodpouštějí - dokážou ale dlouho a vytrvale čekat, než se naskytne příležitost k pomstě. Při tom se může uplatnit tvrdost až bezohlednost, která někdy přerůstá až v zákeřnost.

Ambiciózní Štíři ovládají umění vystihnout dobu, která jim nabízí příležitost. Pak uplatní své nadání a vůli a jdou neúnavně a někdy až příliš tvrdě za svým cílem. Pokud jsou požádáni o pomoc, neodmítnou - většinou však při tom nezapomínají ani na vlastní užitek. Třebaže si leckdo myslí, že ví, jak Štíra ovládat tím, že mu zalichotí, jde o nepřístupné lidi, u nichž nikdy pořádně nevíte, na čem vlastně jste.

Štíři jsou silně eroticky založení a mají pověst svůdných a sexy vyhlížejících lidí. Přesto jejich manželství často ztroskotávají, přičemž na vině obyčejně stojí jejich neoblomnost a panovačnost. Tyto vlastnosti se projevují i ve vztahu k dětem. Štíři je rádi ovládají, což u Lvů a Vodnářů často vyvolává odpor. Naproti tomu s Raky, Rybami a Kozorohy vycházejí Štíři vcelku bez problémů a mají s nimi dobré vztahy, ať už jde o lásku mileneckou, nebo rodičovskou. Mezi Štíry nacházíme četné vynikající vědce i umělce. Rádi ale také dosahují velké moci, takže nepřekvapí, že třeba mezi prezidenty Spojených států měli Štíři většinu. Uplatní se všude tam, kde je zapotřebí bystrých, cílevědomých, neústupných a houževnatých lidí s vysokou inteligencí, kteří touží po úspěchu. U Šírů, kteří jsou méně orientováni na materiální hodnoty, pak jsou rovnítky úspěchu morálka a etika.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Marie Antoinetta, Karel Havlíček Borovský, Richard Burton, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Jodie Fosterová, Indíra Gándhíová, Annie Girardotová, Miroslav Horníček, Princ Charles, Petra Janů, Grace Kellyová, Jana Koubková, Marta Kubišová, Demi Mooreová, Julia Robertsová, Marie Rottrová, Nicolo Paganinni, Pablo Picasso, Pavel Trávníček, Voltaire, Pavel Zedníček

 

Střelec
(od 23.listopadu do 21.prosince)

Vládce znamení: Jupiter
Charakter znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Lev
Barva: azurová, fialová
Kov: cín
Kameny: tyrkys, ametyst, granát, jantar, tygří oko, safír, obsidián, topaz, opál
Rostliny: dub, buk, jasan, lípa, vavřín, chrpa
Vůně: máta
Magické číslo: 6
Šťastná čísla: 4, 5, 9, 14, 16, 34, 37, 136
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota, neděle
Povaha: cholericko-sangvinická

Lidé narození ve znamení Střelce bývají veselí a uvolnění, neznají překážky ani váhavost. Obvykle bývají upřímní - někdy ale jsou k druhým až příliš přísní. Naproti tomu jen výjimečně někomu zalichotí. Jsou výbušní, takže se snadno rozhněvají - jak rychle ale emoce přišly, tak je zase opouštějí. Život Střelci berou především z jeho veselejší stránky.

Střelci sou jsou svým založením optimisty. Třebaže jejich konání provází určitá bezstarostnost, většinou se jim daří. Nepatří mezi bojovníky, naopak jsou příznivci klidu a míru. I z tohoto důvodu respektují autority, třebaže jinak je jim nade vše svoboda a volnost. Mají také hluboký smysl pro právo a spravedlnost. Přesto, že mají dobré rozumové schopnosti, rozhoduje u nich spíše cit. Někdy se proto dožívají zklamání po dostatečně nabytých zkušenostech. Často jsou silně nábožensky založení.

Střelci jsou šťastlivci, kteří mají předpoklady stát se společenskými jedinci. Napomáhají tomu jejich vlastnosti jako jsou dobrosrdečnost, upřímnost, laskavost a štědrost. Rádi se oddávají dobrému jídlu a pití, milují přírodu a jsou dobrými sportovci, jsou podnikaví a odvážní, i když je pravda, že někdy až příliš impulsívní. Nebojí se nebezpečí, i ve složitých situacích naopak hýří sebejistotou a ctižádostivostí. Jsou rozenými organizátory, protože pro své záměry dokážou nadchnout i okolí.

V manželství Střelci nemívají štěstí, když leckdy dospívají k poznání, že ne všechno je možno řešit citem. Rozpad svazku ale nemívá za následek to, že by směřovali k nevěře. Takové sklony jim nejsou vlastní. Jejich svobodomyslná povaha se uplatňuje i v rodině, a to zvláště ve vztahu k dětem. Pro ty dokážou připravit i četná dobrodružství. Ideální vztah se obvykle rozvine mezi Střelcem a dětmi narozenými ve Lvu a v Beranu. Horší je situace, pokud se děti narodí v Panně nebo v Rybách. V lásce by měli dát přednost Váhám, Lvům a Beranům.

Střelcům vyhovují povolání, která s sebou nenesou monotónní sedavou práci v kanceláři či u stroje. Netouží také po postech, kde by jejich činnost nebyla v souladu s jejich mírumilovnosti a snášenlivostí. Ve vyšším věku, kdy se naučí pracovat s rozvahou, často dosahují úspěchu a uznání. V mládí naopak kladou velký důraz na svobodu, což jim někdy působí problémy. Vedle toho, že se prezentují vlastním názorem i v nevhodných chvílích, nejeví přílišnou ochotu pracovat na úkor svého volného času.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Josef Abrhám, Kim Basingerová, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Jane Fondová, Miloš Forman, Hana Hegerová, Rudolf Hrušínský, Winston Churchill, Radek John, Edith Piaf, Brad Pitt, Frank Sinatra, Ladislav Smoljak, Marie Stuartovna, Steven Spielberg, Tina Turnerová, Mark Twain.

 

Kozoroh
(od 21.prosince do 20.ledna)


Vládce znamení: Saturn
Charakter znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Štír
Barva: černá
Kov: olovo
Kameny: granát, jantar, onyx, rubín, jaspis, křišťál, ametyst, turmalín, achát
Rostliny: indické konopí, sedmikráska, topol, kapradí
Vůně: mák
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 2, 3, 8, 9, 15, 28, 45, 47
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa
Povaha: melancholická

Typickou vlastností Kozorohů je jejich velká ctižádost. Často se zabývají velkými věcmi, a to se svědomitostí a úsilím, které vzbuzují obdiv. Snadné úkoly pro ně nepředstavují výzvu. Bývají to lidé vážní a uzavření, někdy se sklonem k podezřívavosti. Samota pro ně nepředstavuje vážnější problém, se kterým by bylo třeba něco dělat.

Kozoroh je přemýšlivý a vtipný člověk, v jehož hlavě se rodí úžasné plány, které většinou dokáže uskutečnit. Díky tomu se zrozenci tohoto znamení často stávají uznávanými osobnostmi. Sami se jen neradi podřizují. Umějí být nebývale vytrvalí a současně tvrdí k sobě i k druhým. Touží po vědění a respektují znalosti a zkušenosti ostatních. Tvrdí se, že Kozoroh předčí tvrdohlavostí Berana, vynalézavostí Štíra, logikou Pannu a náladovostí Raka. Kozorozi ale bývají také praktičtí, a vytrvalí. K jejich dalším rysům patří přemýšlivost, píle trpělivost a důslednost, která může přerůst až v puntičkářství.

Život Kozorohů je velmi prostý a uzavřený. I proto je málokdo dokáže pochopit. Komu se to ale podaří, bude mít jasno nadlouho. Jsou totiž věrni svým zásadám a zpravidla nemění svá rozhodnutí ani úsudky. K těm ale Kozorohové dospívají jen pozvolna, neboť před vynesením konečného soudu musí prozkoumat skutečnost do všech detailů.

V lásce a manželství kladou Kozorohové až přílišný důraz na rozumovou stránku věci. Nevyhnou se tak zklamání, což zvláště v pozdějším věku může vést až k zatrpklosti. Jako rodiče nebývají Kozorohové milováni, protože se vyznačují velikou přísností a malou tolerantností. Problémy se objevují zvláště tehdy, pokud je potomek narozen ve znamení Vah a Berana. Naopak rodinné harmonie lze dosáhnout dítětem narozeným ve znamení Býka či Panny. Zrozenci v těchto znameních, k nimž se přiřazují ještě Kozorohové a Ryby, jsou také nejvhodnějšími partnery Kozorohů.

Zrozenci v Kozorohu patří k jedincům orientovaným na úspěch. Neomylně se vydávají přímou cestou k dosažení svých cílů. To platí i pro jejich působení v zaměstnání. Houževnatí a vytrvalí Kozorohové usilují o postavení a slávu bez ohledu na to, co pro to budou muset obětovat. Představují neúnavné pracovníky se stabilní výkonností. Často se orientují především na takové činnosti, za které se mohou dočkat chvály a uznání. Jako zdatní organizátoři se osvědčují na vedoucích postech. Na to, až takové postavení získají, obyčejně nečekají, ale na jeho dosažení cílevědomě pracují. Důsledně si také budují autoritu.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Eduard Bass, David Bowie, Kevin Costner, Karel Čapek, Marlene Dietrichová, Vlasta Fialová, Johanka z Arku, Annie Lenoxová, Jack London, Richard Nixon, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Elvis Presley, Jiří Sovák, Jaroslav Vojta.

 

Vodnář
(od 21.ledna do 19.února)

Vládce znamení: Uran a Saturn
Charakter znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Barva: modrá, šedá
Kov: olovo
Kameny: diamant, ametyst, akvamarín, opál, jaspis, obsidián, topaz, tyrkys, fluorit, safír
Rostliny: narcis, tulipán, třešeň , rozmarýn, topol, kapradí
Vůně: mák
Magické číslo: 22
Šťastná čísla: 2, 30, 4, 9, 10, 15, 39, 45, 49
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota
Povaha: sangvinická

Vodnáři bývají lidmi s velkými ideály. Mnozí mají pevnou vůli, ale často jim chybí rozvaha. I proto se stává, že když vidí před sebou nějaký cíl, nevnímají jakékoli překážky. Jejich typickou vlastností je pracovitost, zpravidla vedou klidný a bezkonflikní život - někdy ale plný překvapení. Navzdory samotářské povaze bývají ve společnosti oblíbeni.

Vodnáři jsou velmi silnými individualitami, přičemž bývají považováni za zvláštní a těžko pochopitelné svérázné povahy. Mnoho jim neříkají zvyklosti, obyčeje, tradice - a často ani předpisy nebo domluvené termíny. Navzdory tomu, že někdy působí nevypočitatelně, jsou rozvážní, přemýšliví a společenští a často hýří žerty, které jsou mnohdy namířeny i proti nim samotným. Legrácky, které trousí kolem sebe, ale nemají nic zastírat. Vodnáři totiž umějí pronikavě uvažovat - a v debatě jsou nejen vnímavými partnery, ale také silnými protivníky. Charakteristickými rysy Vodnářů jsou také svědomitost a ochota pomáhat druhým. O množství svých dobrých nápadů se ochotně podělí - už proto, že jsou si vědomi, že navzdory své houževnatosti by je sami stěží dokázali uskutečnit.

Třebaže na první pohled vypadají jako samotáři, jsou Vodnáři společenští. I když se sami neradi vážou, neustále navazují nová přátelství. Ani při kontaktech s druhými ale neopouštějí touhu jít vlastní cestou, která se ostatním často jeví jako dosti zvláštní. Oni sami ale mají schopnost vcítit se do myšlení druhých a chápat je.

V lásce a manželství jsou Vodnáři věrní a spolehliví. Třebaže se nechtějí nechat svazovat, mají velkou potřebu citu. Ideálními partnery jsou jim Váhy, Berani a Blíženci. Jako rodiče ale Vodnáři často selhávají a výchova se jim vymyká z rukou. Nejlépe se shodnou s dětmi narozenými ve Vahách a v Blížencích. Problémy se naopak vyskytují tehdy, pokud je potomkem Štír nebo Blíženec.

V zaměstnání patří Vodnáři k velmi úspěšným. Pomáhá jim v tom silná vůle a trpělivost. Nemají ale v oblibě namáhavou práci. Často pro ně není důležitá finanční odměna, ale vlastní pocit uspokojení z vykonané práce. I to je důvodem, proč se mezi mimi najde tolik vědeckých a tvůrčích typů. Vodnáři netouží po dosažení nejvyšších postů, ale jde jim o to, aby si vydobyli dostatek svobody a samostatnosti. Pokud je práce nebaví nebo nudí, ztrácejí veškerou motivaci. Po úspěchu si také někdy sami šlapou v důsledku těžko pochopitelných duševních stavů. Pak u nich převládne nerozhodnost a nechají si ujít příležitost, na kterou třeba i dlouho čekali.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Bára Basiková, Kateřina Brožová, Enzo Ferrari, Lenka Filipová, Geena Davisová, Thomas Alva Edison, Mia Farrowová, Miloš Forman, Jiří Lábus, Milan Lasica, Wolfgang Amadeus Mozart, Božena Němcová, Paul Newman, Kim Novaková, Ronald Reagan, Romain Rolland, John Travolta, Jan Werich

 

Ryby
(od 20.února do 20.března)

Vládce znamení: Neptun, Jupiter
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Štír
Barva: blankytně modrá
Kov: cín
Kameny: ametyst, akvamarín, topas, červený korál, fluorit, safír, tyrkys, perly, křišťál
Rostliny: mák, vodní rostliny, olše, jasmín, chrpa
Vůně: máta
Magické číslo: 11
Šťastná čísla: 2, 4, 11, 16, 24, 32, 34, 136
Příznivé dny: pátek, sobota, neděle
Povaha: flegmaticko-sangvinická

Lidé narození ve znamení Ryb jsou ostýchaví, někdy budí dojem zakřiknutosti. To působí problémy v komunikaci s druhými lidmi, kdy Ryby leckdy vyvolávají dojem, že by byly nejraději někde úplně jinde. Ryby žijí v ustavičném neklidu, chybí jim rozhodnost - a často ani samy nevědí, co vlastně chtějí. Jako lidé nebývají příliš spolehliví, přesto disponují notnou obětavostí.

Zrozenci v Rybách se vyznačují zasněným výrazem, přičemž se nejedná pouze o zdání. Ryby, které mají fantazie na rozdávání, si skutečně často si pletou skutečnost se snem. Mají také velmi rozvinutou intuici. Patří k nadmíru citlivým lidem, kteří jsou často sentimentální, sklíčení a nešťastní. Vzhledem ke svému niternému založení a smyslu pro vše krásné se často stávají filozofy a umělci. Mnohdy ale bývá jejich převažujícím rysem neklid spojený s pesimismem. Protože se Ryby hodně pohybují ve vysněném fiktivním světě, potkávají je stále nová a nová zklamání. Nakonec se z nich stávají samotáři, které ostatní nemohou pochopit. Obecně Ryby dávají přednost klidnému životu a nemají rády změny.

Ryby jsou také přátelské, milé a skromné. Umějí být věrnými přáteli. Často dokážou přinášet pro druhé velké oběti a jejichž potíže, problémy a útrapy vnímají často intenzívněji nežli své vlastní. Schází jim však jistota ve vystupování a schopnost ovládat své city. Dobře vedená výchova ale dokáže Ryby velmi slušně vybavit do života.

V lásce a manželství Rybám štěstí nepřeje. Jejich touha po lepším světě způsobuje, že i v lásce stávají nespolehlivými. Jako mimořádně vnímaví jedinci často v partnerském vztahu spíše trpí. Třebaže mají hluboký vztah k rodině, patří mezi nejvíc nevěrných partnerů. Porozumění najdou nespíše u Býka, Raka, Štíra, Kozoroha či Ryb. Ani jako rodiče nemívají silnou pozici. Dětem spíš podléhají, takže potomci časem získávají v rodině dominantní pozici. Problémy se vyhrocují hlavně s dětmi narozenými v Blížencích a ve Střelci. Nejvýhodnější situace nastává, pokud se děti narodí ve Štíru či Raku.

Ryby dokážou být poctivými a spolehlivými pracovníky - potřebují ale dobré vedení. Většinou se jim vyhovuje klidné zaměstnání badatelského typu. Jsou typickými umělci, spisovateli, mysliteli či hudebníky, což jim současně dává možnost uniknout z reálného světa. Už běžný kancelářský ruch pro ně může představovat problém. Málokdy Ryby dosahují nadměrných finančních úspěchů. Existují sice mimořádně ambiciózní jedinci, ale ti netvoří nijak početnou skupinu.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Cindy Crawfordová, Martin Dejdar, Ema Destinová, Albert Einstein, Georg Fridrich Händel, Victor Hugo, Jiří Menzel, Ornella Mutiová, Viktor Preiss, Bedřich Smetana, Sharon Stoneová, Karolína Světlá, Elizabeth Taylorová, Eva Vejmělková, Lucie Vondráčková, George Washington, Bruce Willis.

13.03.2008 10:55:33
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one