Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

Obrana proti černé magii

Obrana proti černé magii

Slovo úvodem:
 
Tato kniha vznikla  jako stručný průvodce některými nebezpečími světa kouzel,  neboť nejen jiní kouzelníci vás mohou ohrožovat na vašich cestách.  Příručka Ochrany proti černé magii je povinnou literaturou  pro studium stejnojmenného předmětu Institutu Pentagramus. Materiály  slouží k přípravě na hodiny i běžné procvičování látky.  Doufáme, že zde najdete odpovědi na své otázky.
V praktické  výuce nemusí být přesně dodrženo uspořádání látky v rámci  ročníků.
Rozdělení magie dle nekouzelnických  zdrojů:
 
Existují odlišné názory na to, jestli  vůbec existují nějaké druhy magie jako takové. Já osobně  zastávám názor, že magie není ani černá, ani bílá, ale  taková, jaký je ten, kdo ji provádí. To je velice důležité. Pamatujte  si, že hranice mezi dobrým a špatným může být velmi tenká. Každý  z nás v sobě má dobro i zlo a je jen na nás, na kterou stranu  se přikloníme. Co to vlastně magie je? Je to praktikované přesvědčení,  že pomocí vhodných formálních operací a rituálů lze zasahovat  do běhu světa a ovlivňovat tak chod věcí v tom smyslu, jak  si mág přeje. Zvládnutí magických praktik si žádá letitou  pečlivou průpravu, vysoký stupeň znalostí a dovedností a  nezřídka i speciální vyšší zasvěcení. Jedním z půvabů  magie je i to, že mnohý velmi mocný zasvěcenec jejích nauk  je při povrchním pozorování člověkem fádním, nenápadným  a jen málokdo by na první pohled odhadl jeho skutečný význam.  Pro úplnost uvádím stručně rozdělení magie používané  v literatuře, na něž byste mohli narazit.
 
černá  (temná)- černou magií jsou označována kouzla  a rituály, které slouží k ovlivnění, ohrožení či zranění  a zabití osoby nebo zvířete. Jejím symbolem je obrácený pentagram,  který v sobě zadržuje špatnou energii. Je hojně využíván  satanistickými kulty. S černou magií není radno si zahrávat.  Toho, kdo se ji snaží využít, aniž by byl opravdu schopný mág,  dokáže zničit.
 
bílá (božská) - bílá magie je opakem magie černé. Je využívána k pomoci  lidem. Její kouzla nemohou uškodit. Za bílou magii je považováno  věštění, předvídání či výklady karet. Je symbolizována  pentagramem (pěticípá hvězda), který musí být dokonale rovný  a symetrický.
 
šedá- je kombinací  bílé a černé a pohybuje se na té hranici, o níž jsem již mluvila.  Bývá označována za univerzální magii a přiklání se k názoru dělení  magie pouze podle povahy kouzelníka. Používána jsou kouzla jak pomocná,  tak i škodlivá (nepočítám satanistické rituály a podobné věci).  Šedou magií je také označována běžná, kouzelnická magie.
 
zelená-  zelená magie je magií přírodní. Je založena na pochopení  síly země. Využívá se k léčení pomocí přírodních prostředků,  jako jsou byliny. Zelená magie může, ale nemusí být pouze  prospěšná. Tento druh magie je využíván například Elfy.  Bývá ztotožňována s šamanismem.
 
červená-  červená magie, aneb magie sexuální. Nevím, zda by bylo příliš  vhodné se zde o ní rozepisovat. Vezměme to zkrátka. V tomto  druhu magie vychází kouzelná síla z prožitků rozkoše a krásných  pocitů vůbec. Ne každému však tento druh vyhovuje.
 
skřítčí - domácí skřítkové mají jak známo svůj vlastní druh magie  podobný kouzelnické. Nepoužívají však hůlky.
 
alchymie-  aneb výroba lektvarů vůbec. Pomocí bylin, odvarů, výluhů  a dalších složek jsou vyvíjeny lektvary jak léčivé, tak  otravné. Jedním z nejdůležitějších artiklů alchymie je  bezoár (kámen, který vás ochrání proti většině jedů).  Alchymie bývá často zaměňována se zelenou magií.
 
wicca-  je druhem magie, která se řídí řádem wiccan rede - dělej  co chceš, pokud to nikomu neuškodí, jehož porušení má negativní  následky. Je jednoduchá a přímočará. Určujícími faktory  fungování magie je jednak její načasování a jednak emotivní  zaujatost toho, kdo ji provádí. Načasování se řídí fázemi  měsíce a denní dobou. Pokud je cílem magické praktiky konstruktivní  změna, např. láska, ochrana, úspěch, peníze nebo jiné zlepšení  podmínek v konstruktivním smyslu, využíváme přibývající měsíc  pokud možno co nejblíže úplňku. Je-li žádaná změna destruktivního charakteru,  například odstranění nemoci, rituální očista jakéhokoliv typu,  zničení škodlivého návyku, destrukce negativních tendencí  a podobně, využíváme ubývající měsíc co nejblíže novu.  Druhým rozhodujícím momentem je touha. To jak moc chcete, aby  se výsledek projevil. Emotivní energie je to, co má moc ovlivnit  skutečnost. Magickému rituálu bezpodmínečně předchází  dokonalá očista těla i ducha. V tradičním pojetí čarodějnictví  se praktikující schází pravidelně o sezónních svátcích  (sabatech) a slavnostech úplňku a novu (esbatech) a vykonávají  rituály společně. Takovéto skupině se říká coven nebo sabat. Současně  existuje početná skupina čarodějnic působících samostatně  nebo v páru.
Pro toto pojednání jsem čerpala z různých  zdrojů.
 
Základní zaklínadla
 
Nyní  se seznámíte s prvními jednoduchými zaklínadly, které můžete  využít jste-li napadeni.
 
Spoutání:
1.  Plantum Rigidus - kouzlo, které způsobí ochrnutí nohou od kolen dolů,  zabrání nepříteli v pohybu vpřed, neovlivňuje pohyb rukou, protivník  může kouzlit
2. Palma Rigidus - obdobné kouzlo, ale způsobuje  ochrnutí prstů ruky, zabrání nepříteli kouzlení hůlkou
3.  Impedio Manus - spoutání rukou k sobě, zabraňuje kouzlení
4.  Rigeo Penitus - způsobí úplné ztuhnutí celého těla na nějakou  dobu podle schopnosti čaroděje, toto ztuhnutí je provázeno  svalovou ztuhlostí
 
Odražení nepřátelského  kouzla:
1. Prohibero - zakladní štít, zadrží  základní kouzla
2. Munio - střední štít, dokáže po  krátkou dobu zadržet ducha, používán na silnější kouzla
3.  Protegtius - univerzální kouzlo k odražení zaklínadla
 
První  obrana:
1. Arma Caelum - odzbrojí protivníka
2.  Doleo - zbraň útočníka se vypaří (neúčinkuje na hůlky a  kouzelné předměty)
3. Antilingua - umlčující kouzlo
4.  Latius Reteca - kouzlo přivolávající hůlku
5. Auxapra  - zastaví krvácení
6. Curia Florexo - zaceluje menší ranky
7.  Defendere - zasažený protivník omdlí
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one