Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

Horoskop Egyptský

Čemu věřili  Egypťané:

 

V kultuře starého  Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení  horoskopu se nerozdělovali podle známého horoskopu, kterým  se řídí západní astrologie, ale byla spojována s různými  bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno  i vymezené období roku. Znamení, chcete-li bohů, bylo celkem  jedenáct. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která  vycházela jednak z egyptské kultury a jednak z pozorování lidského  chování.

Starý Egypt má pro své obdivovatele přímo  magické kouzlo. Inspirují se jím malíři, architekti, filmoví  tvůrci i módní návrháři. Ještě dnes nás překvapuje vysoká  úroveň egyptské civilizace. Je pravda, že hloubka poznání  v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná. Vyzkoušejte  starý horoskop, kterému věřili tehdejší Egypťané. Třeba zjistíte,  že lidská zkušenost překonává barieru věků.

Amon  - Ra (30.leden - 1.březen)

 

 K nejvýznamnějším bohům  starého Egypta patřil Amon - bůh plodnosti,  jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. Amon v podobě  hada  byl prý prvním živým tvore v pradávných  vodách, kde oplodnil kosmické  vejce, ze kterého  povstal život. Jeho manželkou byla bohyně Mut.  Později se jméno Amon spojilo se jménem slunečního boha  Ra. Staří  Egypťané věřili , že narodit  se ve znamení boha Amona znamená  velké štěstí,  neboť život poskytne těmto zrozencům nezvyklé příležitosti.  Jsou originální, nezávislí, plní geniálních  myšlenek. Mění budoucnost  lidstva. Není proto  divu, že je mezi nimi mnoho učenců, badatelů,  vědců a vynálezců. Jsou to v podstatě idealisté až utopisté,  vždy  budou věřit v lepší zítřky. Problém  nastane, pokud jim začnete  jejich neuvěřitelné  nápady vymlouvat. Jsou totiž pozoruhodně paličatí  a za svými ideály kráčejí hlava nehlava, i kdyby je  to mnělo stát  více než dobré živobytí.  Pověstná je jejich fantazie a nadšení  pro  věc. Nikdy nebudou pracovat pouze pro peníze, vždy musí být  přítomná špetka zájmu a hromada seberealizace.  To, co je baví,  dělají s velkou chutí, a to,  co je nebaví, po nich raději nechtějte,  z výsledku  budete rozladěni jak vy, tak oni. V citech jsou velkorysí,  možná až příliš. Někdy máte pocit, že jim  na vás vůbec nezáleží.  Nenechte se mýlit,  jejich city jsou upřímné, pouze poněkud zdrženlivé.  Bývají věrnými, oddanými a spolehlivými přáteli.

V západní astrologii znamení Amon-Ra koresponduje  s Vodnářem  a Rybami.

 

Mut  (2.březen - 3.duben)

 

Krásná bohyně Mut, manželka boha Amona,  je patronkou lidí, ke kterým se osud často nestaví spravedlivě.  Obdařila je proto bojovným duchem, vynikajícím intelektem,  skvělou intuicí a značnou bojovností. Díky těmto vlastnostem  se její zrozenci dostávají na výsluní světa častěji než  ostatní. Výrazné osobité kouzlo a nepřehlédnutelné charisma  jim pomáhají překonávat obtíže života více než spolehlivě.  Těmto lidem nikdo neodolá, snad proto jsou velkými svůdníky  a svůdnicemi. Nicméně jejich volba životního partnera většinou  není nejšťastnější. Měli by být opatrnější a svou lásku  a horoucí srdce nenabízet celému světu. Tito lidé jsou praktičtí,  své povinnosti a úkoly si dokážou mistrně zorganizovat. Vždy  jsou mezi prvními, nic jim neunikne. Jen oni objeví nové možnosti  tam, kde druzí vidí vyprahlou poušť. Jejich špatnými vlastnostmi  jsou značná netrpělivost, podrážděnost až zlostnost. Nedej bůh,  když někdo okamžitě nepochopí, co chtějí nebo zamýšlejí.  Dokážou pak dát najevo svou nelibost s patřičnou dávkou jízlivé  ironie. Zásadně se nezabývají myšlenkou, že druzí nemuseli  být tak rychlí a bystří jako oni. Na druhou stranu pouze lidé  narození ve znamení bohyně Mut se starají o druhé s dojemnou  péčí a dokážou jim poskytnou účinnou pomoct v pravou chvíli.  Nejšťastnější léta prožívají mezi 40. a 50. rokem života.

V západní astrologii znamení Mut koresponduje  s Rybami a Beranem.

 

Isis  (4.duben - 6.květen) 

 

Nejslavnější egyptská bohyně je pokládána  za dárkyni a ochránkyni života. Věrná a oddaná Isis je posilována  vroucí láskou ke svému manželovi Osirisovi. Pověstný je její  upřímný vztah k synovi Horovi, se kterým bývá často znázorňována  (bohyně Isis drží na klíně malého Hora, zde lze hledat předobraz  křesťanské Madony). Lidé narození v tomto znamení bývají  přitažliví, milí, společenští a velmi vtipní. Miluji svůj  domov, do kterého dokážou vnést prvek harmonie. Stmelují celu rodinu,  pomáhají jejím slabším členům bez jakéhokoliv pocitu sebeobětování.  Jsou skvělými rodiči, své děti vychovávají s láskou, porozuměním  na jedné straně a s jistou přísností na straně druhé. S malou  dávkou nadsázky lze říct, že základem jejich výchovy jsou  pohádky a vařečka. Jsou to lidé všestranně nadaní a s velmi  vyvinutým smyslem pro umění. Jejich kreativita, fantazie a hravost  nemají konkurenci. Charakterizuje je klidnější povaha a trpělivost.  Za svým cílem dokážou jít s výdrží honícího psa. Pevnou  vůlí a odhodlaností překvapují své okolí, neboť se zdá,  že v jejich křehkém těle žádná síla nesídlí. Bývají  přizpůsobiví a vstřícní ke všem novinkám. Rozhodují se  rychle, více spoléhají na vlastní pocity a dojmy než na rady  druhých. Tím si často škodí, neboť kdyby si nechali poradit  od zkušenějších, proplouvali by životem přece jen snadněji.  Svou svéhlavosti si připravují mnoho životních utrpení. Faktem  zůstává, že chráněnci bohyně Isis vydrží doslova a do  písmene všechno, jejich schopnost regenerace je neuvěřitelná.

 V západní astrologii znamení  Isis koresponduje s Beranem a Býkem. 

 

Horus  (7.květen - 8.červen) 

 

Egyptský bůh s ptačí  hlavou je synem bohyně nevyčerpatelné štědrosti Isis a boha  Osirise. Je symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti.  Podle egyptské mytologie za pomocí své matky svedl legendární  boj s tyranem Sethem. Horus zvítězil, obnovil řád a stal se prvním  svrchovaným bohem sjednoceného Egypta. Lidé narození v jeho znamení  vynikají touhou po seberealizaci. Mají vrozenou potřebu uplatnit  se. K tomu jim nebesa nadělila vynalézavost, obratnost, sílu  a vynikající paměť. Dokážou nahromadit neuvěřitelné množství  informací, jsou skvělými řečníky, v diskuzi jim nikdo nestačí.  Pokud jste vyzváni ke slovnímu souboji s těmito zrozenci, vzdejte  to, nemáte šanci. Často ani nemáte šanci dostat se ke slovu.  Jejich upovídanost je totiž pověstná. Snad proto bývají poněkud  indiskrétními společníky i důvěrnými přáteli. Chcete-li  skutečně něco uchovat v tajnosti, raději jim to neříkejte.  Chráněnci boha Hora bývají velkými pracanty, ale výsledky  často neodpovídají jejich úsilí. Jsou totiž roztržití, jejich zájmy  se tříští a také postrádají trpělivost. V lásce jsou zato  velmi vynalézaví, jsou mistři flirtu. Dokážou žít i s více  partnery, aniž by některý z nich pojal i to nejmenší podezření,  že je jim jejich milý nevěrný. Proto zlatá rady zní: Do manželství  vstupujte, milí chráněnci boha Hora, ve vyšším věku, je  větší pravděpodobnost, že nabyté zkušenosti z mládí partnerský  svazek v podstatě utuží.

 V západní astrologii znamení Horus koresponduje s Býkem a  Blíženci. 

 

Geb  (9.červen - 12.červenec) 

 

Egyptský bůh, který  symbolizuje mateřství, plodnost, úrodu a sklizeň, v sobě skrývá  klasický ženský princip (touhu podrobit se a obětovat se). Lidé  narození v tomto znamení jsou pravými romantiky, žijí ve svých snech  o hrdinných princích, krásných a křehkých princeznách a zlých čarodějnicích,  které chtějí překazit jejich společné štěstí. Bytostně touží  po harmonickém a klidném životě. Ale jelikož dobře vědí,  že sen je pouhým snem, trpí pesimistickou povahou. Jsou spolehliví, zdrženliví,  skromní a klidní. Velmi by jim pomohla větší sebedůvěra ve vlastní  síly, a to především v mezilidských vztazích. Vynikají totiž  v umění empatie, druhým rozumějí, chápou jejich bolesti a  starosti jako málokdo. Pouze si nesmějí ostatní idealizovat,  pak se zákonitě dostaví zklamání, které často vede až k  zatrpklosti. Ochránci boha Geba jsou pilní, pečliví, při řešení  pracovních úkolů potřebují čas na rozmyšlenou, nikdy na  ně nespěchejte. Věřte, že i rozvážnost vede k cíli. Stres  a spěch jim vysloveně škodí, pod silným tlakem okolí mohou i  vážně onemocnět. V lásce jsou milí, citliví, starostlivě  láskyplní, trápí je ovšem neustálá představa ztráty partnera.  Pokud jim dopřejete v lásce jistotu, jsou ideálními průvodci  společného života, kterému se říká manželství.

 V západní astrologii znamení  Geb koresponduje s Blíženci a Raky. 


Sechmet  (13.červenec - 14.srpen) 

 

Mocná lví bohyně, strážkyně  pekla a spravedlnosti, je symbolem řádu a jasu. Sluneční bůh  ji vyslal na svět proto, aby zničila vzpurné lidstvo. Podle  egyptské mytologie se říkalo, že nakažlivé nemoci byly jejími  zlými posly. Srdce bohyně Sechmet nezná soucit ani útrpnost, proto  zcela spravedlivě trestá všechny bez rozdílu. Lidé narození  v jejím znamení jsou velmi silní, charakterizuje je pevná vůle, sebevědomí,  vytrvalost a tvořivá energie. Mají skvělé pozorovací schopnosti,  všímají si věcí, o které ostatní vůbec nezavadí, a dokážou i  z mizivé informace vytěžit maximum. O sobě nemají pochybnosti,  jsou prostě nejlepší. K cíli se ženou rychle a přesně. Jejich  vynikající instinkt dostat kořist je zradí jen málokdy. A  navíc vypadají krásně, často oplývají takovým fyzickým  půvabem, že popletou hlavu kdekomu. V lásce ovšem nejsou jednoduchými  partnery, počítejte s vysokými nároky a s absolutní volností.  Miluji sice vášnivě, ale ne trvale, lehce podléhají vábení  svých mlsných smyslů. A jelikož velmi dobře vědí, že trpí,  pokud žijí sami, zásadně se vyhýbají osamělému životu.  Počítejte s tím, že manželství s nimi je vždy jízda na  horské dráze, krásná, ale velmi dobrodružná. V práci jsou  jako všude jinde naprosto skvělí, výkonní, charismatičtí  vůdci, za kterými kráčejí celé národy - buď do ráje, či  do pekel.

 V západní astrologii  znamení Sechmet koresponduje s Rakem a Lvem. 

 

Toth  (15.srpen - 16.září) 

 

Egyptský bůh s ptačí  hlavou, který je patronem všech písařů, léčitelů a kouzelníků,  vynikal důmyslem, vynalézavostí a tvořivostí. Jasnozřivost boha  Totha odhalovala lži, podvody a krádeže. Nositele tohoto znamení patří  k nepraktičtějším a nejproduktivnějším lidem. Vynikají v  plnění svěřených úkolů, jsou plní, pečliví a přesní.  Nikdy nepochybují, a pokud ano, tak to nikdy nepřiznají. Kritiku  absolutně nesnášejí. Mají sklon odporovat všemu, co se neslučuje  s jejich představami o životě. Zvlášť nepříjemní dokážou  být, pokud činnost ostatních podléhá chaosu a nepořádku.  Bývají náladoví, podezřívaví a krajně nedůvěřiví, jejich zrak  každého propíchne jako laser a zpytavě zkoumá všechny nepravosti, úchylky,  odchylky a nepřesnosti. Přesto nikdy nezůstávají bez přátel  a velkého vlivu. Na ostatní lidi působí tajemně, hloubavě,  skrývají v sobě jakési tajemství o řádu bytí, což je velmi  přitažlivá vlastnost. Jedinci narození v tomto znamení jsou  obětaví, dokážou druhým vytrvale a ochotně pomáhat, čehož  ostatní lidé vydatně zneužívají. Proto by chráněnci boha  Totha měli být na sebe opatrní. Špatně snášejí fyzickou či  psychickou námahu. Při překročení určité meze u nich dochází  k vážným zdravotním problémům. Ve společnosti a v lásce  jsou spíše ostýchaví a bázliví. Málokdy dávají najevo  své city, které jsou ovšem hluboké a silné. Někdy upadají  do opačného extrému, aby neukázali, jak moc jim na partnerech  záleží, obrňují se jakousi falešnou cudností a sexuální  zdrženlivostí. Pokud se druhým podaří pancíř studu rozbít, získají  v těchto bytostech skutečně šťastné a milující druhy.

 V západní astrologii znamení  Toth koresponduje se Lvem a Pannou. 

 

Seth  (17.září - 20.října) 

 

Seth je podle egyptské  mytologie bohem války, bouře a pouště. Bůh Horus jej porazil,  a proto Seth bloudí světem jako vyhnanec, pronásledován úmorným  a neúprosným sluncem. Aspekt exilu jej povyšuje na boha svobody.  Nositelé tohoto znamení řeší po celý život otázku míry svobodného  rozhodnutí. Jen oni znají různé možnosti volby, a proto hledají  správnou odpověď, která však neexistuje. Bytostně touží  po harmonii, duševní rovnováze, ale ta se zákonitě nikdy nedostaví. Neustále  je bude trápit úzkost z nesprávné volby. Naopak velmi rozhodnými  dokážou být v okamžiku, kdy se setkají s nespravedlností,  to vytáhnou do boje v plné polní. Okamžitě se stávají nekompromisními  a neúnavnými bojovníky za pravdu. A na své těžce nabité  pravdě trvají, na to můžete zvít jed. Pozor absolutně nesnášejí  jakýkoliv nátlak, náznak například politického útlaku je  dokáže proměnit v hlasatele spravedlivého řádu, který si  dokážou i prosadit. Tatam je obava, úzkost či strach. Materiální  hodnoty pro tyto lidi moc neznamenají, pozoruhodné je, že v  životě nikdy nestrádají a bez prostředků se octnou skutečně  málokdy. Díky své vrozené diplomatičnosti jsou skvělými vyjednavači  znepřátelených skupin, v každé byť sebehorší situaci dokážou  najít kompromisní řešení. V tomto okamžiku se z boha války stává  patron smíření, důkaz toho, že každá mince má rub a líc.  Ke svému duševnímu růstu potřebují náklonnost a oddanost  milujícího partnera.

 V  západní astrologii znamení Seth koresponduje s Pannou a Váhami. 

 

Osiris  (21.říjen - 25.listopad) 

 

Egyptský bůh Osiris,  nejčastěji zpodobňován s korunou, žezlem a důtkami, byl bůh  podsvětí a vegetace. Symbolizoval nevyčerpatelnost přírody.  Manželkou mu byla jeho sestra - bohyně Isis. Nositelé tohoto znamení  jsou lidé s velmi bystrým uvažováním, inteligentní, aktivní  a nesmírně zvídaví. Vždy chtějí věcem přijít na kloub,  nelitují jakékoliv námahy, jen aby se dozvěděli vše, co potřebují.  Svými přesně formulovanými dotazy dokážou být i pěkně  nepříjemní. Lhát ale jim nezkoušejte, stejně vás odhalí  a ještě vás ve vaší lži pořádně skoupou. Chtějí být  dokonalí a dokonalí musíte být i vy. Jsou velmi náročnými partnery,  neodpustí vám ani malé selháni, natož nějakou chybu. Své  city dokážou mistrně maskovat, takže často nevíte, co si  doopravdy myslí. Také těžko odhadnete jejich chování, jsou  poměrně nevypočitatelní. Stává se , že vás ráno překvapí  milým úsměvem, ale už za hodinu vás za něco seřvou. A právě  nevyzpytatelnost činí z těchto lidí tak přitažlivé a originální  bytosti. Chráněnci boha Osirise bývají fyzicky zdatní, dobře  snášejí jakoukoliv námahu. Pouze psychika je někdy zradí.  V zaměstnání jsou stejně úspěšní jako v každodenním životě,  mají vynikající talent rozpoznat vhodnou příležitost. K jejich  typickým charakterovým rysům patří příklon ke všemu záhadnému  a mystickému.

 V západní  astrologii znamení Osiris koresponduje se Štírem a Střelcem. 

 

Anubis  (26.listopad - 28 prosinec) 

 

Anubis byl egyptský bůh  se psí hlavou, kterému se přisuzovala schopnost balzamovat těla  zemřelých. Je symbolem přechodu duše z jasného dne do posvátných  míst. Snad proto, že bůh Anubis byl symbolem hranice mezi životem  a smrtí, lidé narození v tomto znamení milují riziko, dobrodružství  a hazard. Tato touha po nebezpečí je často vhání do komplikovaných  životních situací, ze kterých ne vždy vyjdou bez újmu. Jenomže  oni milují svět, kde se něco děje, svět plný vzrušení, jiný  by je ani nebavil, proto se po hlavě vrhají do nových a nových  zážitků s očima plnýma úžasu. Většinou již v raném mládí  se dokážou postavit na vlastní nohy. Velmi dobře vědí, čeho  chtějí v životě dosáhnout, a také toho dosáhnou. V podstatě  jsou sobečtí, dělají, co se jim zrovna zlíbí, a chcete-li  s nimi žít, musíte se jejich klopotnému tempu přizpůsobit. Nicméně  nudit se rozhodně nebudete. Přichystají vám sice životní běh  v pořádném tempu, ale plný skvělých zážitků. Navíc jsou  věrnými partnery a druhého dokážou milovat, i když se v nich  zklamou. V lásce nikdy nezahořknou. Chráněnci boha Anubise  jsou nezávislí, jedineční a mají krásnou schopnost malých  dětí - nadchnou se pro každou hloupost na světě.

 V západní astrologii znamení Anubis  koresponduje se Střelcem a Kozorohem 

 

Hathor  (29.prosinec - 29.leden) 

 

Nejsložitější z egyptských  bohů - bohyně Hathor - byla znázorňována v podobě zvířete  s kravskou hlavou. Byla vládkyní žen a patronka zasvěcených,  symbolizovala smrt a znovuzrození. Nositele tohoto znamení jsou  moudří. Nehoní se za pomíjivými krásami světa, ale dokážou  ocenit věci skutečně podstatné. Proto často zůstávají osamocení.  Svými myšlenkami a nápady šokují okolí, které je nechápe.  Není ale vůbec jisté, zda oni chtějí, aby je chápalo. Tito  lidé jsou originální za každou cenu, vydělují se ze společnosti  a ohrnují nos nad druhými. Chtěli by, aby všechno klapalo podle  jejich řádu, protože oni sami se měnit nemíní, domnívají  se totiž, že dospěli k dokonalosti. S jistou dávkou nadsázky  je to pravda, jsou skutečně na pomyslné cestě duší nejdále.  Háček je v tom, že jejich vševědoucí letora je poněkud omezující.  Pokaždé budou potřebovat druhé, kteří jim pomohou dotáhnout jejich  geniální nápady do zdárného konce, jim samým na to chybějí fyzické  síly. Chráněnci bohyně Hathor jsou oblíbeni pro svůj skvělý přehled,  lidé je často žádají o dobrou radu nebo pomoc. A jejich pomoc dokáže  být zatraceně účinná. Jenom je raději nekritizujte, boží dokonalosti  se nic nevytýká, boží dokonalost je prostě dána a vy se s ní  musíte vyrovnat. Pokud na tuto hru přistoupíte, získáte velmi oddaného,  vděčného a milujícího partnera, který vás nikdy nenechá padnout  do prachu životních cest.

 V západní astrologii znamení Hathor koresponduje s Kozorohem  a Vodnářem. 

12.03.2008 18:50:50
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one