Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)
Sem jsem si stáhla pár informací o učení - ze světa HP, ale napíši sem i nějaké své poznatky, ze svých knih.
Nějaké horoskopy, atd...
Jaro
(od 4.února do 4.května)

Léto
(od 5.května do 6.srpna)

Podzim
(od 7.srpna do 6.listopadu)

Zima
(od 7.listopadu do 3.února)

Indický horoskop

 

 

V Indii jsou věda, filosofie a náboženství  produktem stejného  principu. Vytvářejí celek,  ze kterého plynou vědomosti o člověku  a o  světě. Astrologie se zde zrodila za těchto okolností. Indická  astrologie se nazývá také siderická nebo védská.

 Je často používána západními astrology.  Se západní astrologií  má také mnoho společného  ale i rozdílného. Rozdíl spočívá v tom,  že západní používá zvěrokruh, který začíná jarní rovnodenností  21. března - nulový stupeň Berana, ale indická  astrologie používá  skutečné postavení souhvězdí.  Bere v úvahu jev zvaný precese bodů  rovnodennosti,  který je důsledkem obměn při otáčení Země. Pro  indické astrology jsou znamení zvěrokruhu asi 25 stupňů  za našimi  západními. Proto má podle této  astrologie ten, kdo se narodí asi  mezi prvním  dnem kteréhokoliv měsíce a přibližně mezi 18. dnem  tohoto měsíce své Slunce v předchozím zodiakálním  znamení.

 

Védská  astrologie má dále  dvě zajímavé složky, které v západní astrologii  neexistují. První jsou "měsíční domy". Jejich pojetí  je skutečně velmi staré. Měsíční domy vznikají  rozdělením oblohy  na 27 domů, každého o 13  stupních. Každý dům je pojmenován po  některé  manželce boha Měsíce a má svůj vlastní význam. Druhý systém  rozděluje 260 stupňů ekliptiky (domnělé dráhy  Slunce kolem Země)  na podsekce z nichž každá  má délku 2 1/2 stupně. Proto jsou první 2  1/2 stupně Berana podřízeny Beranu, druhé Býku, třetí Blížencům  a tak dále. Luna v indickém horoskopu je nejdůležitější,  podobně  jako je Slunce důležité v našem horoskopu.  Emoce symbolizované  Lunou se považují za nejsilnější  vliv na vůli člověka symbolizovanou  Sluncem.  Další rozdíl je, že zvěrokruh není kruh, ale čtverec.  Základní charakteristiky znamení zvěrokruhu jsou  ve védské a západní  astrologii zhruba stejné.  Živly znamením odpovídají stejně v obou  astrologiích.  Planetární spojení jsou taky stejná, ale védský  systém používá pouze ty planety, které byly známy  před vynálezem  dalekohledu, přivádějícím  na dohled vzdálenější planety Uran,  Neptun,  Pluto.

Čemu věřili  Egypťané:

 

V kultuře starého  Egypta byla astrologie považována za dar bohů. Jednotlivá znamení  horoskopu se nerozdělovali podle známého horoskopu, kterým  se řídí západní astrologie, ale byla spojována s různými  bohy a jejich vlastnostmi. K určitému božstvu bylo vždy přiřazeno  i vymezené období roku. Znamení, chcete-li bohů, bylo celkem  jedenáct. Každé z nich mělo vlastní charakteristiku, která  vycházela jednak z egyptské kultury a jednak z pozorování lidského  chování.

Starý Egypt má pro své obdivovatele přímo  magické kouzlo. Inspirují se jím malíři, architekti, filmoví  tvůrci i módní návrháři. Ještě dnes nás překvapuje vysoká  úroveň egyptské civilizace. Je pravda, že hloubka poznání  v této kultuře je přinejmenším pozoruhodná. Vyzkoušejte  starý horoskop, kterému věřili tehdejší Egypťané. Třeba zjistíte,  že lidská zkušenost překonává barieru věků.

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one