Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

Abych řekla pravdu, tak mě tohle anime ze začátku nic moc neříkalo a k tomu ta délka. Ale pak jsem se podívala na jeden díl (přiznám se a to bez mučení, že už si nepamatuji jaký to byl díl) a něco se zlomilo.
Přeloženo do češtiny je jen několik dílů a v té době jich bylo ještě méně, ale ani to mě nemohlo odradit a já se na to podívala s anglickými titulky. Jo… nebylo to ono, ale i tak jsem něčemu rozuměla.
No, přiznejme si koho by bavilo, že ten „debil“ (ne, jinak se to říct nedá) pořád řve – „Já nic neumím!“ „Zachraňte mě někdo!“ „Nedokážu to!“ A pak když dostane kulku mezi oči, tak řve „Znovuzrození!“ padají z něho všechny věci, roztrhají se!
No a nakonec se chlapec změní, vyzraje a je z něj hrdina, roztomilej hrdina!  
Stále to není žádný super hrdina, ale má pro to předpoklady jak se později ukáže.
Postaví se mu do cesty několik dost silných nepřátel a on je porazí. Sice s pár problémy a za pomoci přátel ale nakonec kdyby neměli jeho tak to ani nedokáží a právě proto je to Boss s velkým B! To všechno se ukáže v (zatím) závěrečném díle anime, který nese úctyhodné číslo – 203!
 
Možná nejlepší by bylo, kdyby jste se podívali tak od padesátého druhého dílu a možná potom najdete odvahu v tom pokračovat a vrátit se na začátek. Ale pokud máte pevné nervy můžete začít už od začátku.
 
Sawada Tsunayoshi, pro všechny Tsuna, je prostě už ze začátku takovej ňouma, který se prostě nemůže stát bossem, ale čas ukáže že náš malý velký muž, měl pravdu! ON z něj toho bosse, udělá!
 
První a to dost velká překážka v podobě vrahouna, který je tak špatný, až si jej musíte zamilovat, já si ho zamilovala. Je to takový padouch – musíte jej buď milovat anebo nenávidět. Nic mezi tím neexistuje. On prostě musí vyvolávat jen tyhle reakce, ale když alespoň trochu porozumíte tomu proč to dělá, tak třeba… ale… Tsuna mu to odpustí, i když z něj má strach a není se čemu divit.. on ten strach prostě ve vás vzbudí!
Rokudou Mukuro  – tak se jmenuje, se poté stane jeho spojencem i když to nemůže dělat přímo. Je totiž ve vězení odkud se není možné dostat, ale nic není nemožné! (Pšt!)
 
Náš chlapec má pár přátel, najdou se tam i dívky – jedna jej má ráda, téměř jej miluje, Tsuna tam, Tsuna sem! a jmenuje se Haru. Druhá dívka, kterou ON miluje – Kyouko.
Pak se tam najde jeho samozvaná pravá ruka Gokudera Hayato, strašně moc aktivní a někdy až agresivní mladík z mafiánské rodiny. A řeknu vám on to také neměl v životě moc lehké, jak se dozvíte později. Ještě něco k němu, je fakt inteligentní, všechno umí (skoro). Chová se jako kdyby sežral všechnu moudrost světa a občas máte chuť ho zabít.
Další, je baseballový cvok (jak mu říká Gokudera) Yamamoto Takeshi. Takový naivní mladík, nemůžu říct že by byl hloupý, ale občas vám to tak prostě připadá. Dlouhou dobu si myslí, že si všichni na mafii jen hrají!
Hibari Kyouya, i tenhle chlapík je nějak zvláštní. Miluje svoji školu! A když říkám, že ji miluje, tak to myslím setsakramentsky vážně! Vyzvánění mobilu má hymnu školy, všechny kdo ruší klid chce umlátit k smrti. Kdo nedodržuje předpisy na škole, prostě musí být potrestán! Má svou hlavu a nikdo mu nemůže rozkazovat, ale pokud by měl být někomu něco dlužný anebo mu někdo pomůže a získá si jeho respekt tak je fakt (opět nemůžu říct dobrý, ale právě jeho povaha je občas dost sympatická. Stojí si za svým a když se k něčemu rozhodne nikdo mu to nevymluví.
Další je bratr Tsunovi lásky – Sasagawa Ryouhei  i on je cvok, také na svém místě. Maniak do sportu a vše dělá do extrému.
Hlavní postavička je ale Tsunův učitel – Reborn. Který patří k nejsilnějším dětem – Arcobalena. Muž mnoha tváří a já si jej pojmenovala – Malý Velký muž! Je roztomilý, jak si o něm myslí děvčata, ale také a hlavně je to nejlepší zabiják (nejspíš na celém světě).
 
V celém příběhu je mnoho postav, které stojí za to poznat (podle mě), ale bylo by na dlouho o nich psát a tak to nechám na vás a.. dejte tomu šanci než to úplně zavrhnete.
Mnoho příběhů, které vás vtáhnou do děje a mnoho vztahů – skrytých. Mohou vyvolat smích na tváři anebo vyvolají mražení v zádech – příjemná to věc.
Do cesty se našemu mladému bossovi dostávají velcí nepřátelé, nechce se stát bossem a mafie – jo, je to špatná věc, a poté se rozhodne že to vše změní a… a co bude dál je jen na něm a jeho rodině, kterou jsou pro něj jeho přátelé a stanou se jí i jeho nepřátelé protože… on má prostě něco co vás nutí aby jste jej následovali. Jo, dokáže překvapit!   
 
23.08.2011 22:04:50
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one