Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

 
„Proč to ten idiot udělal! Jak já ho nenávidím.“
Křičím vždy, když si vzpomenu na svého manžela. Na toho ignoranta, kterému jsem porodila tři děti. Tak krásné děti. A on si jich nevážil. Uvrhl je svým chováním do zatracení. Budou se na ně dívat skrz prsty. Nikdo jim nepomůže. Budou trpět, za hříchy svého otce.
„Jestli se mu tak dá říkat.“
Hledám ve svých vzpomínkách. Stále nenacházím. Nenašla jsem nic, co by naznačovalo tomu, že se, z mého milovaného muže. Dávno tomu bylo. Stane násilník a vrah.
„Tolik let to zdárně skrýval.“
Posadím se do křesla s hlavou v dlaních. Plakat již nemůžu. On si nezaslouží, abych se kvůli jeho osobě trápila. Moje děti si zaslouží silnou matku. Nemohu je v tak těžké chvíli opustit.
„Kdo by se o ně postaral.“
Slzné kanálky jsou vyschlé, jako já. Jsem vyprahlá, toužící po lásce a porozumění. Matka tří dětí, které tak moc, milovali svého otce. Stále nechápou, proč musel odejít. Jak to, že se nevrátí? Nebude si s nimi hrát a povídat. Nejvíce bude trpět Erik. Je mu teprve osm let a svého otce zbožňuje, je pro něj vzorem. Kdyby jen tušil.
„Kéž bys shnil v pekle.“
Nesmím zapomenout, na třináctiletou, Eleonor a její stejně staré dvojče, Evelyn. Manželův vrtoch, chtěl, aby se děti jmenovali tak, že začíná jejich jméno na é. Až teď jsem pochopila, co ho k tomu vedlo. Stále si s nimi hrával, říkal jim. Moje malé princezny. Byl pro ně králem a vzorem pravého muže. Tak si představovaly své budoucí manžely. „Maminko, ty máš štěstí. Jen takového, jako je táta. Nikdy jiného.“ Udělal vše, co jim na očích viděl.
„Po nocích sis užíval.“
Když si mě bral, sliboval. Budu tě ctít, nikdy ti neublížím, nezalžu. Nebudu nevěrný. Nic z toho nesplnil, ani písmenko z jeho slov, nebyla pravda.
„Kde jsi byl?“
Ani na tohle jsi nikdy nenašel odpověď. Myslím, pravdivou.  A já? Naivně jsem ti věřila, každé slovo, dotek, mimiku tvé tváře. V ničem z toho jsem neviděla žádný úskok, či faleš. Jak jsem byla hloupá, naivní.
„Proč sis nikdy nesundal tu masku?“
Sedím tu a vím. Nikdy jsem tě neznala. Za sklem nesedí muž, kterého jsem kdysi milovala. Kdysi dávno.
„Jak jim to vysvětlím?“
Přišli si pro tebe. Měli pouta a zbraně. Nebránil ses, a oni mi tě odvedli. Slíbil jsi, že se vrátíš a já ti věřila. „Je to omyl.“  Volals. Jak jim to mohu říct!
„Jsi vrah.“
Oni to nepochopí, jak by mohli. Jsou to ještě děti. Zbožňovali ho a stále je pro ně bohem. Jak vezmou fakt, že jejich otec je vrah.
Zabil tolik lidí a proč? To nikdy neřekl. A ani dnes neřekne.
„Proč.“
Otvírá ústa. Chce něco říct.
„Protože,…“
Vrtím hlavou a zvedám se ze židle. Nemám mu co říct. Zklamal a zradil. Nemá cenu truchlit.
„Nenávidím tě za to, co jsi udělal.“
Znovu otvírá ústa. Jako ryba na suchu. Rozesměje mě to, nevím proč.
„… protože Vás miluji.“
Nevěřícně vrtím hlavou a otáčím se na něj. Naposledy se mu dívám do jeho očí. Do těch, které mě, kdysi dávno, uchvátily. Nevidím tam lítost ani stesk. Je přesvědčen o tom, že jednal správně.
„Ty? Ty nevíš, co je to láska. Jsi zvíře a brzy zemřeš, zasloužíš si smrt. Ne tak, jako ti, které jsi zabil. Nezasloužíš slitování, neměl jsi je ty. Nebude je mít ani nikdo s tebou.“
Odcházím. Ruku na klice, neohlížím se, cítím jeho pohled na svých zádech a slova, která do mě udeří. Je to jako vichr, studí.
„Brzy poznáš a pochopíš. Jako já! Nezapomeň!“

15.07.2008 18:19:50
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one