Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

16. Prokletí nese jméno osud? 1/3


Povídka - Je to to, co chci?

Ze světa HP, tahle povídka je o Smrtijedech a Bystrozorech


Je těžké vyhnout se žárlivosti, jestli toho druhého milujeme více než sebe.

Friedrich von Bodenstedt

 Tonksová Kevinovo lůžko neopustila ani poté co se vrátili zpět do Londýna i když se on snažil o to ji vypudit. Mohl říct cokoli, ale s ní to vůbec nehnulo.

Měla by ses se mnou přestat stýkat, protože by se mohlo stát, že...“
Přestaň pořád říkat ty stejné nesmysly, stejně mě nezměníš. Já se od svých přátel neodvrátím, když potřebují moji pomoc. A nemysly si, že bys mohl být výjimka jen proto, že se známe ze školy a udělal jsi my ze života peklo! A ani ten tvůj pohled to nezmění!“ Rozesmála se když na ní vrhl svůj pohled alá kmotr!
Kevin se obrátil na bok a upřeně se na ni podíval. „Tehdy jsi mě zachránila a já pochopil jaký jsem do té doby byl. Teď bych ti ale mohl ublížit a to bych si do konce svého života neodpustil. Přestal jsem používat svoji sílu na ubližování jiným a slíbil si, že ji už nikdy nepoužiji.“
Ale porušil si to! Že ano?“ sklopila pohled a složila ruce do klína. „Použil jsi ji abys zachránil můj život, který... Proč jsi...“ na spojené prsty dopadly první slané kapky.
Kevin se vzepřel na levé ruce a rozhodně vykřikl: „Udělal jsem to z vlastní vůle. Neneseš na tom přece žádnou zodpovědnost a ani mi to nijak neublížilo. Jen se... ty vzpomínky na to jak jsem ubližoval svému okolí... vrátili se a já se ti nemůžu podívat do očí! Jdi pryč, prosím.“ vzlykl i on a otočil se k ní zády.
Nymf se postavila a tiše odvětila: „Dobrá, ale já se vrátím a se mnou přijde i zákon.“
I přes své rozpoložení se pousmál, ale to ona neviděla.
Zatím ahoj,“ odvětila a byla pryč. Nečekala na jeho reakci, která by stejně nepřišla. Ne, nechtěl před ní vypadat jako zbabělec. Přesto jakmile byla pryč rozbrečel se jako malé dítě.

Netrvalo dlouho a Kevina propustili do domácí péče. V jeho bytě se střídala návštěva za návštěvou a pak přišel Tony aby jej pozval na svoji svatbu. Během studia totiž byli přáteli a v těžkých chvílích pro sebe byli oporou.

To si snad děláš legraci! Ty si budeš brát tu ušlápnutou... promiň, ale měl jsem za to, že jsi zamilovaný do té Natálie. Co se změnilo, že si to vzdal?“
Tony zavrtěl hlavou. „Abych ti řekl pravdu, tak netuším proč jsem to vlastně udělal. Proč jsem jí hned potom jak jsme se spolu poprvé vyspali nabídl sňatek. Možná jsem tím činem chtěl udělat konečně nějakou správnou věc.“
Co je správného na tom zničit si život!“
Ale ty jsi...“
Kevin se zasmušil a přikývl. „Máš pravdu, ale alespoň jsem zachránil něčí život. Myslíš, že tím, že budeš všem kolem sebe lhát někomu pomůžeš? Jen ublížíš víc a víc lidem. Zamysli se nad tím.“
Rád bych,“ rozesmál se Tony, „ale Susan je těhotná“
Cože!“ zakoktal druhý muž a rozesmál se. „Jednou se s ní... vyspíš a hned... Ty máš ale pech chlape, jen co je pravda!“
No a to není všechno. Možná jsem to udělal jen proto, že se vdala!“

****

Natálie se na sebe podívala do zrcadla, aby se vzápětí posadila na vanu. Neměla odvahu na to, aby vešla do jejich ložnice. Do ložnice, kde tělesně potvrdí svůj manželský slib tak, aby jejich svatba došla naplnění. Už jen z pomyšlení na to, že se jí bude ON dotýkat se celá otřásla.
Ale věděla, že cesta zpět neexistuje. Ne potom, co zjistila, že i Antonio Smith chystá svatbu a to s tou husičkou, kterou nedávno potkala. V tu chvíli se jí zdála povědomá a nedlouho na to zjistila proč! Ta Susan byla několikrát v jejich domě s Oliverem a jednou dokonce vyběhla z ložnice její sestry a poté ji následoval i on! Neměla mu to říct?

Několik týdnů poté, co otěhotněla byl její muž odsouzen na základě jakéhosi udavače do azkabanského vězení a její život se zhroutil jako domeček z karet. V tu dobu málem potratila ale zachránil jí Tony a ona se odstěhovala společně s Adrianou a jejími dětmi do Itálie.

****

Susan se spokojeně usmála a podívala se do Tonyho očí, které byly... jako kdyby ji ani nevnímal, jen řekl Ano a to bylo vše. Žádné emoce! Přitiskla si ruku na břicho a na chvíli zavřela oči. Dokážu, abys na ni zapomněl.
Svědek jejího snoubence si ji prohlížel s jistou dávkou obezřetnosti. Susan věděla jaké jsou jeho schopnosti a proto se jeho pohledu záměrně vyhýbala. To jeho zvědavost ještě více podnítilo a poté byl jen krůček k tomu, aby ji odhalil.

Sice zjistil její pohnutky, ale stejně to nemohl svému příteli říct. Zničilo by mu to život. On, který nenáviděl všechny osoby, které jsou jako ona. Ten, který nenáviděl Smrtijedy, si jednu takovou osubu vzal a nyní s ní čekal dítě. Ne, nemohl mu to říct.
Tak moc se snažila nedat na sobě nic znát až mu to sama řekla. Řekla mu to svým chováním a poté si to potvrdil několik týdnů po svatbě.


Doopravdy se snažila, ale jeho stopařské vlastnosti byly brilantní. Netušila, že ji sleduje a pak bylo pozdě. Nemohl proti ní zvednout ruku a ublížit tak nevinému dítěti, které nemůže za svoji matku. Sice věděl, že patří k nim, ale chybělo mu něco podstatného – důkazy.
Seděla na zemi a pokoušela se ho oblomit svými slzami, ale on nebyl takový jako jeho přítel. Sladkými řečičkami ho nemohla ošálit a ani o to nestál.
Řeknu ti jediné. Měj se přede mnou na pozoru a hlavně se my vyhýbej. Znáš přeci takové typy jako já – vlkodlak bývá nevyzpytatelný.“
A právě tohle proti němu využila. I když byla prostá a naivní, něco chytrosti v ní přece jen bylo. Potíž byla v tom, že on měl omluvu. Sice mu to Tony nikdy neodpustil, ale... byl přeci v pobláznění smyslů
a to je dostatečná výmluva.
Jemu nikdo neuvěří, co je ona zač. Stejně tak by nevěřili tomu, že jí nic neudělal. Ona by přeci nemohla mít dostatek inteligence a lstivosti, aby jim mohla lhát. Jak byli naivní!

****

Shirley zpovzdálí pozorovala jak se vztah těch dvou mužů postupně mění. Nejvíce ji překvapilo jak vypadal Philip den poté co mu oznámila, že je těhotná. Vypadal jako kdyby prožil tu nejhorší noc ve svém životě.
Naproti tomu byl Oliver popudlivý a neustále vyhledával hádky. Naproti tomu ON zcela rezignoval na jakoukoliv akci. Reagoval jen na zcela jasné věty a vypadl jako kdyby vůbec nevnímal své okolí.
Kluci stalo se mezi vámi něco? Chováte se jako po milenecké hádce,“ rozesmála se. V hloubce svého srdce ji však bolelo jen z pomyšlení na to, co dělali celé ty týdny, když byli spolu sami.
Oliver na ni pohlédl jako kdyby byla tím nejvíce odporným hmyzem na celém světě a ji z toho zcela zamrazilo. „Mohla bys přestat říkat takové nesmysly! Někdo by si o tobě mohl myslet, že...“
Drahý měl bys být na mě trochu milejší.“
Ano,“ promluvil zcela nečekaně Philip a pohlédl do očí Oliverovi. „čekáte přeci spolu dítě, ne?“
Tohle Olivera zcela rozhodilo a on pochopil... „Kdy jsi my to chtěla říct!“ vykřikl na ni. „Jak to že to ví on, ale já ne.“ Poté pohlédl na druhého muže a tiše zašeptal: „Tak proto.“
Tentokrát Philip na nic nečekal a vyběhl ven. Oliver jej chtěl následovat, ale Shirley jej zastavila. „Půjdeš-li za ním tak jsme spolu skončili. Je ti přednější tvůj milenec anebo tvoje dítě!“
Chvíli na ni zíral neschopen odpovědi a pak sklopil pohled. „Máš pravdu. Co jsem si navařil to si musím sníst. Nech mě s ním alespoň promluvit.“
Tiše přikývla a dívala se za jeho zády. V té chvíli se jí zdál tak ztracený.

Philip stál na přídi lodi a zíral do nekonečně modré hladiny moře. V hlavě se mu odehrávala jejich poslední společná noc, která se neočekávaně zvrhla a on věděl, že právě teď pro něj život skončil. Ne, už neměl důvod proč žít. Láska jeho života si vybrala svoji cestu a on mohl jen tiše přihlížet. Sám jsem si vybral, když jsem ho do sebe odvrhl a on... jen udělal to, co je jeho přirizeností. Vzal si co chtěl a pak toho litoval. V jeho srdci nemohlo být místo pro tolik osob. „Olivere, vybral jsi si a já taky. Bez tebe nemá můj život smysl!“ vykřikl a...
Oliver se rozrušeně rozhlížel kolem sebe, ale Philipa nikde neviděl. „Co jsi udělal? Kde jsi?“ A pak zaslechl jen tichý výkřik po kterém následovalo: „Muž přes palubu, rychle!“

Svíral ve své ruce jeho dlaň a poprvé plakal. Proč jsi to udělal. Mohli jsme... Proč! Jeho promočené
a zcela bezvládné ruce, které se ho dříve dotýkaly na jeho těle. Ruce, které mu daly tolik lásky i za tak krátkou dobu. Ruce, kterým byl vděčný za štěstí, které... Prsty jenž jej už nikdy neobejmou.
Prsty ruky se dotkl jeho promodralých rtů ze který slyšel tolik slov lásky. Rty, které již nikdy nepromluví. Rty které jej dokázaly laskat až k nepříčetnosti. Rty které dokázaly líbat tak až si člověk myslel, že v blízké době nastane konec světa. Rty jenž jej už nikdy nepolíbí na tvář zrudlou vášní.
Za víčkami se skrývaly ty nejnádhernější a nejněžnější oči jaké kdy viděl. Oči, které mu ukazovaly že je pro něj tím jediným na světě. Oči, které byly do nedávna plné lásky a naděje. Oči ze kterých se ztratila naivita, že mnohou být i přese všechno šťastní.
Tohle všehno zničil! Zničil to tím, že se nechal zlákat city. City které nikdy nebyly pro něj. Ne, on mohl rozsévat jen beznaděj a nenávist. Ne, on neměl právo milovat!
To já tě zabil!“ Po tvářích mu stekly poslední kapky slz a on je setřel. Na rameni mu přistála ruka a on zvedl pohled k ženě, které slíbil... slíbil jí, že s ní bude navždy. Ano... navždy... bez lásky. Setřel z tváře slzy a zvedl se, aby objal svoji ženu. Nezapomenu na tebe, nikdy! Slíbil si v duchu a odešel v objetí Shirley zpět do své kabiny. Věděl že nahoře zanechal celé své srdce ale nebylo mu to líto. O srdci přeci v tom slibu nebyla ani zmínka!
20.02.2011 14:37:00
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one