Víte co je horší než být slepý? Mít v pořádku zrak a nevidět.
Helen Keller
Lidičky, nesnažte se mě - na-... iritovat. Mám pro vás Komentářovou povdku. Alespoň se trochu zapojíte.
Když nechcete psát komenty, ale i ti, kteří je píší.
Tak, cvak a jste tam.

Co jsi?

Člověk. (6128 | 17%)
E.T. (5931 | 16%)
Počkej. Podívám se. (6132 | 17%)
Neexistuji. (6001 | 17%)
Zvíře (5948 | 16%)

Co vy na to? Jaké povídka je nejlepší?

Vražedná láska (5728 | 13%)
Kde je pravda (5663 | 12%)
Anděl, jménem Wavielia (5647 | 12%)
Sliby, chyby (5705 | 13%)
Pravá tvář (5684 | 13%)
Smrt je jen začátek (5673 | 13%)
Poznání (5587 | 12%)
Nový život (5589 | 12%)

V. ETAPA

Bojuj proto, abys žil! Poslední část povídky z Nice, teď se vrhneme na Portoriko za jeho láskou - Ericou!
Předchozí část, tady.

Sean, vyhlédl z okna v tu samou chvíli jako žena, která na několik měsíců ovlivní nejenom jeho život. Hlavně velmi razantně zasáhne do osudu jeho bratra.
On ale nemyslel na budoucnost! Právě naopak, vzpomínal! V myšlenkách se vrátil k první ženě, kterou miloval! Jak si alespoň v té době myslel. Později však zjistil, že to nebyla láska! Chtěl jen být nablízku toho, kterému změnil celý život. Až pozdě zjistil, že všechno co cítil, byl omyl! Bylo ale pozdě, moc pozdě na to, něco změnit.
Aulidea, tak se jmenovala a byla to jedna z nejkrásnějších žen jeho doby! Celý svět byl proti jejich lásce! Hlavně její rodina, její otec, který pro ni chtěl – podle vlastních slov, jen to nejlepší! A to určitě nebyl život vedle otroka!
 
 
Pobledlá blonďatá dívka si setřela slzy z tváří a zhluboka se nadechla tak, jak jí její šaty, upnuté korzetem, dovolovaly. Před chvílí u ní byl její otec a řekl jí… popotáhla… řekl jí, že se bude vdávat! Mohla se však vztekat jak chtěla, jeho rozhodnutí změnit nemohla! Byla jen žena! Vždyť někdy na tom byli lépe i někteří otroci, než slabá žena!
Na okno dopadl malý kamínek a probral ji ze zasnění. Probral jí z jejich naivních myšlenek, že jednou bude všechno jinak a i ženy budou mít stejná práva jako muži – bílí muži!
Mohl by to být Sean!
Její modré oči se na okamžik rozzářily štěstím, aby vzápětí pohasly. Její otec slíbil, že pokud je spolu ještě někdy uvidí, bude si ten černej bastard přát, aby zhebnul co nejrychleji! Přiložila si ruce na hruď a na chvíli zadržela dech. Nemůže dopustit, aby se něco stalo její lásce, musí ho donutit k tomu, aby odešel a nechal ji napokoji! Ano, řekne mu cokoli jen proto, aby… mohl žít!
Rozevřela okno dokořán a vyhlédla ven. „Lásko,“ ozval se jeho sametový hlas. Polkla a olízla si popraskané rty. „Já…“ zašeptala, „musíš zmizet, hned…“ na další slova nebyl čas.
Zazněl výstřel a pak…
 
 
Muž se zhluboka nadechl a sjel pohledem na svoji hruď – jako kdyby hledal otvor po kulce! Zdálo se mu, jako kdyby to znovu zažil. Ten pocit, že brzy zemře!
Stačila jen chvíle, pár centimetrů a už by tu nebyl!
Nebylo by to však nakonec lepší?
Nikdy by se z něj nestalo to, čím je právě teď.
 
 
„Néééé,“ vykřikla.
Dopad těla na rozbahněnou zem, v ní vyvolal příval slz.
„Má, co si zasloužil,“ odvětil ten, který jí daroval život a odkráčel zpět do domu. „Těš se na to, co čeká tebe, ty malá nevděčnice!“
Všechno slyšel jako kdyby z velké dálky a pak se nad ním zavřela zem! Upadl do bezvědomí!
 
Vyděšeně otevřel oči a posadil se na posteli! Všude kolem to příjemně vonělo ohněm a jakýmsi novým pachem. Začenichal a poté si olízl rty!
„Matko?“ zazněla z jeho rtů první otázka po dvou týdnech.
Její kroky se ozvaly jen těsně u jeho pravého ucha. „Copak synu? Zachránila jsem ti život, ale… nechtěla jsem, aby…“
„Cože?“ odvětil nechápavě.
Postel se jen nepatrně prohnula pod náporem dalšího těla. „Tvůj otec byl upír a…“
Syn se rozesmál.
„Nevěříš mi.“ Nezaznělo to jako výtka, ale žena zvážněla. „Milovala jsem ho, ale nevěděla, co je zač a pak bylo pozdě! Když jsem porodila tvého bratra a zjistila to… zabila jsem ho! Já nechtěla, ale…“ zmlkla.
„On zabil… ti lidé, co mizeli… oni?“
„Ano.“
 
 
Ten okamžik změnil celý jeho dosavadní život. Zachránila ho, aby z něj byl další ´prokletý´. Do dnešního dne jí to neodpustil, i když to všechno odsunul až do nejzazšího kouta svého mozku. Možná by jí to odpustil, nebýt toho, co následovalo. Jeho touha a chuť po krvi jej zcela ovládla a všichni museli opustit svoji rodnou zemi a odstěhovat se pryč!
Po několika, přesněji po třech, letech se vrátil, zcela sám a odvedl si sebou ženu, kterou miloval! Kterou si myslel, že miluje, ale chtěl se jen pomstít. Láska byla dávno pryč, zůstala jen touha po pomstě. Vždyť její otec mohl za to, co se mu stalo! To on byl toho příčinou!
 
 
„Aulideo,“ zaslechla ten tolik milovaný hlas. Hlas muže, o kterém si myslela, že jej už nikdy neuslyší. „Lásko, přišel jsem si pro tebe!“
Oči jí zvlhly, objala jej a políbila. „Za chvíli se vrátím! Seane, za několik minut jsem zpět! A pak budeme spolu, navždy!“
Vrátila se! Její zakrvácené ruce v něm vzbudily touhu po krvi, ale ovládal se. „Co jsi to provedla?“
Rozesmála se téměř šíleným smíchem a opět jej vášnivě políbila. „Zabila jsem svého muže,“ odvětila bez známky citu, až se i on málem otřásl. Aby zahnal ten svíravý a nepříjemný pocit, naklonil se k jejímu hrdlu a…
 
 
„Brácha, kde se flákáš? Zase myslíš na Ericu?“
„Ne,“ zavrtěl hlavou.
Jeho bratr si jej několik vteřin nedůvěřivě prohlížel a poté jen zavrtěl hlavou. „Když to říkáš!“
„Tak to je na sto procent pravda!“ doplnil Earla a posadil se na pohovku. „Kde je zase matka? Doufám, že jim nevtlouká do hlavy ty…“
„Seane,“ skočila mu do řeči právě přicházející žena, „víš, že bys neměl nikoho pomlouvat za jeho zády! Nemuselo by se ti to vyplatit! A hlavně… chtěla jsem ti říct, že na tebe venku někdo čeká!“
„Kdo?“
Neodpověděla, odešla zpět za novými pomocníky jejího syna!
Sean se nechápavě otočil na bratra, ten jen pokrčil rameny a odešel také. Po chvíli nerozhodného přešlapování se vydal do přijímací části domu. Ve dveřích se zastavil, zhluboka se nadechl a vešel. „Kdo jsi?“
Žena, která seděla na židli, na něj upřela karmínově rudé oči. „Jste TEN Sean Hasting a pomůžete mi?“ dořekla a svezla se k zemi.
 
 
Její víčka se zachvěla a poté otevřela oči. „Aulideo!“


09.07.2009 11:33:32
wllkam
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě.
Když na něm nejsem, jdu do práce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one